6.

Julia Kernová

USA

+ 7,34 s

LIVIGNO. Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo a Švédka Jonna Sundlingová triumfovali v sobotnom šprinte voľnou technikou na podujatí Svetového pohára v Livigne.

Kläbo po prvenstve vo svojom štvrťfinálovom a semifinálovom behu uspel aj vo finále, keď vo finiši zdolal Francúza Richarda Jouveho. Rozdiel bol 35 stotín.

Na treťom mieste skončil Švajčiar Janik Riebli s mankom 1,44 sekundy. Kläbo si opevnil pozíciu lídra celkovej klasifikácie seriálu i poradia šprintu.

Vo finále žien mali navrch švédske pretekárky, Sundlingovú doplnili na pódiu krajanky Maja Dahlqvistová (+1,05 s) a Emma Ribomová (+1,30).

Úplnej dominancii severaniek zabránila len štvrtá Nadine Fähndrichová zo Švajčiarska a prevzala tak priebežné vedenie v šprintoch. Vedúca pretekárka celkového poradia Tiril Udnes Wengová z Nórska na podujatí neštartovala.

Sundlingová bola najrýchlejšia aj vo štvrťfinálovom a semifinálovom behu. "Bolo to náročné, ale dala som do toho všetko. V Livigne som prvýkrát a užila som si to," povedala po pretekoch 28-ročná lyžiarka.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Šprint žien si podmanili Švédky, súťaž mužov ovládol hlavný favorit