6.

Johanna Hagströmová

Švédsko

+ 9,24 s

LES ROUSSES. Domáci bežec na lyžiach Richard Jouve a Nórka Kristine Stavaasová Skistadová triumfovali v sobotnom šprinte klasicky na podujatí Svetového pohára vo francúzskom Les Rousses.

Jouve po prvenstve vo štvrťfinálovom behu postúpil zo semifinále z druhej pozície, keď tesne zaostal za lídrom celkového poradia SP i priebežného hodnotenia šprintu Johannesom Hösflotom Kläbom.

Vo finále nórskemu rivalovi prehru vrátil a v dramatickom finiši ho zdolal o deväť stotín sekundy. Tretie miesto obsadil ďalší Nór Paal Golberg (+0,91). Dvadsaťosemročný Jouve sa tešil zo štvrtého individuálneho triumfu v kariére a druhého v sezóne po tom, ako v decembri vyhral šprint klasicky v Beitostölene.

V ženskom finále vypálila švédskym favoritkám rybník Kristine Stavaasová Skistadová, ktorá slávila premiérové víťazstvo v SP. Druhú Emmu Ribomovú zdolala o sedem desatín. Tretia dobehla Maja Dahlqvistová (+1,78) a štvrtá finišovala ďalšia Švédka Lin Svahnová (+2,08).

Dvadsaťtriročná Stavaasová Skistadová sa prvýkrát v prestížnom seriáli postavila na pódium, jej doterajšími najlepšími umiesteniami boli štvrté priečky zo šprintov v Drammene v marci 2020 a Drážďanoch v decembri 2021.

Jej krajanka, líderka celkového poradia SP Tiril Udnes Wengová a ani vedúca žena priebežnej klasifikácie šprintu Nadine Fähndrichová zo Švajčiarska v sobotu neštartovali.

V nedeľu sú v Les Rousses na programe preteky na 20 km klasicky s hromadným štartom.