Francúzovi útok v stúpaní vyšiel, vo finále žien bojovala aj Češka

Momentka zo šprintu mužov v rámci Svetového pohára v bežeckom lyžovaní.
Momentka zo šprintu mužov v rámci Svetového pohára v bežeckom lyžovaní. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. dec 2022 o 14:35

Richard Jouve dosiahol tretie víťazstvo vo SP.

+ 9,15 s

BEITOSTÖLEN. Francúzsky bežec na lyžiach Richard Jouve zvíťazil v šprinte klasickou technikou na podujatí Svetového pohára v nórskom Beitostölene.

Vo finále triumfoval pred Simonem Mocellinim z Talianska, ktorý stratil 0,30 s. Tretí finišoval Švéd Calle Halfvarsson s mankom 0,51 s. Medzi ženami sa tešila z víťazstva Nadine Fähndrichová zo Švajčiarska časom 2:57,31 minúty.

Pre 28-ročného Francúza to bolo tretie individuálne víťazstvo v kariére, prvé dve dosiahol v marci v závere uplynulej sezóny a taktiež v šprinte klasicky.

"Bol to dlhý a studený deň, ale som spokojný. Cítil som sa lepšie ako v predošlých pretekoch a v tejto sezóne je to moje prvé víťazstvo i pódium.

Vo finále sa mi išlo dobre, na kopci som išiel dopredu a už som to udržal," povedal v televíznom rozhovore rodák z mesta Briancon.

Pre Fähndrichovú to bol druhý triumf v kariére, prvý dosiahla pred dvoma rokmi tiež v šprinte, ale voľným spôsobom.

V cieli bola o 0,93 sekundy rýchlejšia ako domáca Lotta Udnesová Wengová, tretiu priečku obsadila Fínka Johanna Matintalová.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Francúzovi útok v stúpaní vyšiel, vo finále žien bojovala aj Češka