Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Beh na lyžiach: Praha je pripravená na nedeľný šprint

SITA|Publikované 28. dec 2007 o 18:30

PRAHA 28. decembra (SITA) - Približne 60 kamiónov naplnených snehom prišlo vo štvrtok a v piatok na Hradčanské námestie v Prahe, aby tam doviezlo približne 4500 kubických metrov snehu potrebných na šprintérske ...

PRAHA 28. decembra (SITA) - Približne 60 kamiónov naplnených snehom prišlo vo štvrtok a v piatok na Hradčanské námestie v Prahe, aby tam doviezlo približne 4500 kubických metrov snehu potrebných na šprintérske preteky v rámci druhého ročníka prestížneho seriálu v behu na lyžiach Tour de Ski (TdS). Organizátori pripravili v divácky mimoriadne atraktívnom prostredí 500 metrov dlhý okruh na tretie preteky aktuálneho ročníka tohto podujatia.

"Sme radi, že nám počasie praje. Vôbec sme nemuseli vyrábať technický sneh. Predpoveď až do nedele je priaznivá, nemali by sme mať žiadne problémy," povedal Luděk Sázka, ktorý je v organizačnom výbore pretekov zodpovedný za výrobu snehu. Náklady na naloženie a prevoz snehu zo Šumavy do českej metropoly sa podľa odhadov pohybujú medzi jedným až dvoma miliónmi českých korún.


Súvisiace články