6.

Ebba Anderssonová

Švédsko

+ 57,2 s

LAHTI. Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová zvíťazila v nedeľných pretekoch Svetového pohára na 10 km klasickou technikou.

Vo fínskom Lahti zdolala o 1,2 sekundy Nataliu Neprjajevovú z Ruska, tretie miesto obsadila Fínka Krista Pärmäkoskiová s mankom 16,5 s. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Neprjajevová zostala na čele celkového poradia SP. Johaugová, ktorá na ZOH 2022 v Pekingu získala tri zlaté medaily, vedie hodnotenie prestížneho seriálu v dlhých behoch.

Priebežné poradie:

Celkové poradie SP (po 16 súťažiach):

1. Neprjajevová 973 bodov, 2. Jessie Digginsová (USA) 695, 3. Anderssonová 688, 4. Heidi Wengová (Nór.) 598, 5. Pärmäkoskiová 580, 6. Maja Dahlqvistová (Švéd.) 529

Poradie v dlhých behoch (10):

1. Johaugová 475 bodov, 2. Frida Karlssonová (Švéd.) 458, 3. Anderssonová 368, 4. Neprjajevová 365, 5. Wengová 340, 6. Pärmäkoskiová 303

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Líderke celkového poradia chýbala sekunda, Johaugová zvíťazila v Lahti