Johaugová pred koncom kariéry opäť vyhrala, najrýchlejšia bola vo Falune

Therese Johaugová.
Therese Johaugová. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. mar 2022 o 16:20

Johaugová vyhrala minulý týždeň preteky na 30 km klasicky s hromadným štartom v Osle.

+ 36,3 s

FALUN. Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová dosiahla tesne pred koncom kariéry jubilejné sté víťazstvo vo Svetovom pohári.

V sobotu triumfovala v pretekoch na 10 km voľne vo švédskom Falune.

Tridsaťtriročná pretekárka zvíťazila suverénne a pred druhou Jonnou Sundlingovou zo Švédska mala náskok 35,9 sekundy. Tretia finišovala Jessica Digginsová z USA s mankom 36,3 s.

Johaugová vyhrala minulý týždeň preteky na 30 km klasicky s hromadným štartom v Osle a pôvodne ani nemala štartovať vo Falune. Trojnásobná olympijská šampiónka z Pekingu deň pred minulotýždňovými pretekmi oznámila, že po sezóne ukončí kariéru.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Johaugová pred koncom kariéry opäť vyhrala, najrýchlejšia bola vo Falune