Beck postúpil v Dauhe do 2. kola

TASR|6. jan 2009 o 20:07

Slovenskému tenistovi Karolovi Beckovi vyšiel prvý zápas na okruhu ATP po vyše trojročnej prestávke.

DAUHÁ. V prvom kole turnaja v katarskej Dauhe (dotácia 1,110 milióna dolárov) v pozícii úspešného kvalifikanta zdolal Poliaka Michala Przysiezného za 2:07 h po trojsetovej dráme 4:6, 6:4, 7:5 a v osemfinále vyzve svetovú jednotku Španiela Rafaela Nadala.

Beck prehrával v rozhodujúcom sete 4:5 a jeho súper išiel podávať na víťazstvo v zápase. Zvolenský rodák však predviedol husársky kúsok a ziskom trom hier za sebou'si vybojoval postup do 2. kola. Beck sa naposledy tešil z víťazstva na turnaji mužského profesionálneho okruhu v októbri 2005 na podujatí série Masters v Madride, kde zdolal Nemca Nicolasa Kiefera.

Karol BECK (SR) - Michal Przysieszny (Poľ.) 4:6, 6:4, 7:5