Bayern zaplatil za víťazstvo nad Freiburgom zraneniami

Hráč Bayernu Mníchov Dante (vpravo) v súboji s Admirom Mehmedim z Freiburgu.
Hráč Bayernu Mníchov Dante (vpravo) v súboji s Admirom Mehmedim z Freiburgu. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. dec 2014 o 22:00

Po hodine hry striedal aj španielsky stredopoliar Xabi Alonso.

MNÍCHOV. Bayern Mníchov v utorkovom stretnutí 16. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže s prehľadom zdolal Freiburg 2:0, škvrnou na tomto očakávanom úspechu však sú zranenia.

V závere prvého polčasu si priťahovač poranil marocký stredný obranca Mehdi Benatia, v polčasovej prestávke zostal v kabíne poľský útočník Robert Lewandowski, ktorý má problémy s achilovkou.

Po hodine hry striedal aj španielsky stredopoliar Xabi Alonso. Informoval web Eurofotbal.cz.

Obhajca prvenstva Bayern je so 42 bodmi suverénne na čele I. bundesligy 2014/2015, druhý Wolfsburg so zápasom k dobru zaostáva o 12 bodov.

V ďalšom súboji remizoval Kolín v zostave s Dušanom Šventom doma s FSV Mainz 0:0. Hostia sú tak bez víťazstva už osem kôl.