Ružomberok vyhral dôležitý duel, priblížil sa ním pohárovej Európe

Momentka zo zápasu SBŠ Ostrava - MBK Ružomberok.
Momentka zo zápasu SBŠ Ostrava - MBK Ružomberok. (Autor: MBK Ružomberok/ facebook)
TASR|21. sep 2023 o 21:30

Odveta je na programe o týždeň v ružomberskej Koniarni.

Eurocup žien - prvý zápas kvalifikácie

Ostrava - Ružomberok 45:59 (20:27)

Najviac bodov Ostravy: Littleová 11, Káňová a Motyčáková po 10.

Zostava a body Ružomberka: Jackovecová 17, Buknová 9, Andělová 8, Havranová 4, Hadačová 2 (Urbanová 15, Mikovčáková 3, Kaliuzhna 1, Jarošová a Štefančová 0)

Rozhodovali: Helmšteins (Lot.), Landogwski (Poľ.), Binders-Čoders (Lot.)

TH: 32/16 – 18/10, fauly: 17 - 26, trojky: 1 - 7, štvrtiny: 11:18, 9:9, 10:11, 15:21

OSTRAVA. Basketbalistky MBK Ružomberok sa priblížili k postupu do skupinovej fázy Európskeho pohára (Eurocup). V prvom kvalifikačnom zápase uspeli na palubovke českého SBŠ Ostrava 59:45.

K úspechu ich najvýraznejším spôsobom potiahla Oľga Jackovecová, autorka 17 bodov. Odveta je na programe o týždeň v ružomberskej Koniarni.

Priebeh zápasu Ostrava - Ružomberok

Ružomberok vykročil do kvalifikačného dvojzápasu pevným krokom, od úvodu sa ujal vedenia a diktoval tempo zápasu. Ostrava nezastavila súpera ani oddychovým časom, v 4. minúte vyhrával tím trénera Juraja Suju 13:2.

Domáci tím sa však dostal tiež k slovu, keď mierne odstavil útočnú produktivitu súpera a postupnými krokmi sa približoval.

Slovenský zástupca ale vyhral prvú štvrtinu 18:11. Ružomberčanky vrátili dianie v druhej časti do svojich rúk a prinavrátili si dvojciferné vedenie.

Zasa sa však zopakovala situácia, keď sa Ostrava pustila do stíhacej jazdy a 8 bodmi v rade skresala manko. Po bodovo chudobnejšej druhej štvrtine viedli hostky pred odchodom do šatní 27:20.

Po prestávke to už bola vyrovnanejšia partia, domáce basketbalistky zacítili šancu na obrat a postupnými krokmi sa k tomu blížili, ale dve trojky Urbanovej v rade upokojili situáciu na ružomberskej strane.

Zápas sa stále lepšie vyvíjal pre účastníka Niké EXZ, po 30 minútach čistého času vyhrával 38:30. Ostrava nezložila zbrane, úsekom 8:2 stiahla na rozdiel jediného útoku.

V týchto momentoch opäť výrazne pomohla Urbanová, pridala sa k strelecky disponovanej Jackovecovej a bližšie k úspechu boli hosťujúce hráčky.

Práve toto bol rozhodujúci moment, ktorý nasmeroval Ružomberok k cennej výhre a dobrej pozícii pred domácou odvetou.

Hlas po zápase:

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Veľmi sa tešíme, že sme po prvom polčase tohto dvojzápasu vo vedení. Celý zápas sme naozaj makali, dobrí sme boli v obrane a na doskoku, aj keď to trochu škrípalo v útočnej fáze do zóny.

Na tomto fóre sme relatívne mladé a neskúsené družstvo, takže je to akceptovateľné. Stále je to len polčas, čaká nás druhý polčas a Ostrava má svoju kvalitu. Naozaj mala v príprave výborné výsledky, treba byť na pozore a veľmi koncentrovaní.“

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Ružomberok vyhral dôležitý duel, priblížil sa ním pohárovej Európe