Momentka zo zápasu Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies.
Momentka zo zápasu Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. apr 2023 o 07:14 (aktualizované 25. apr 2023 o 08:16)

Miami zdolalo Milwaukee, Butler zaznamenal 56 bodov.

NEW YORK. Basketbalisti Miami zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola play-off NBA nad Milwaukee 119:114 a v sérii vedú 3:1.

Ústrednou postavou Heat bol Jimmy Butler, ktorý zaznamenal 56 bodov. Postaral sa o štvrtý najlepší výkon v play-off v histórii súťaže.

Viac bodov v jednom zápase nastrieľali len Michael Jordan (63), Elgin Baylor (61) a Donovan Mitchell (57).

"Je to jeden z najinteligentnejších basketbalistov v tejto lige," povedal o Butlerovi tréner Erik Spoelstra z Miami.

Milwaukee nepomohol ani návrat Jannisa Antetokounmpa do zostavy, grécky reprezentant okrem 26 bodov zaznamenal aj 10 doskokov a 13 asistencií.

Los Angeles Lakers zdolali vo štvrtom dueli štvrťfinále Západnej konferencie Memphis 117:111 po predĺžení a v sérii vyhrávajú 3:1.

Britský princ Harry and Meghan Marklová na zápase Los Angeles Lakers -Memphis Grizzlies v NBA. (Autor: TASR/AP)

Duel bol dramatický, hostia boli blízko k triumfu, ale LeBron James poslal zápas do predĺženia a v ňom už domáci zlomili súpera.

Tréner LA Darvin Ham po zápase uviedol: "Ukázali sme mentalitu, nechceli sme prehrať. Som veľmi hrdý na to, ako sme bojovali.