Stephen Curry v drese Golden State Warriors.
Stephen Curry v drese Golden State Warriors. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. feb 2024 o 08:00 (aktualizované 4. feb 2024 o 09:00)

Milwaukee zmazalo 25-bodové manko na Dončičov Dallas.

NEW YORK. Basketbalisti New Yorku Knicks ukončili sériu deviatich víťazstiev v NBA, keď v noci na nedeľu podľahli doma Los Angeles Lakers 105:113.

Hráči Milwaukee zmazali na palubovke Dallasu manko 25 bodov a triumfovali 129:117. Golden State nestačilo ani 60 bodov Stephena Curryho, Warriors prehrali v Atlante 134:141 po predĺžení.

Lakers tuho bojujú o účasť vo vyraďovacej časti, v Západnej konferencii im patrí až 9. miesto o 1,5 duelu nad čiarou postupu do play in.

Po triumfe na ihrisku lídra ligy Bostonu si však v New Yorku pripísali druhý skalp silného súpera za sebou vonku.

Najlepším strelcom "žlto-fialových" bol LeBron James s 24 bodmi, šesť hráčov Lakers sa dostalo do dvojciferných čísiel.

"Máme dostatok útočnej sily v základnej zostave i na lavičke. Dokážeme predviesť obranu na najvyššej úrovni a pomaly sa naša hra stáva takou, akou sme si predstavovali," pochvaľoval si kouč Lakers Darvin Ham.

Knicks nestačilo 36 bodov a 10 asistencií Jalena Brunsona, v tabuľke východu im patrí 4. priečka o 5,5 stretnutia za vedúcim Bostonom.

"Na začiatku štvrtej štvrtiny sme viedli o šesť bodov. Potom sme predviedli stratu a po nej dostali trojku. Súper sa dostal na koňa, tam sa zápas lámal," našiel príčinu neúspechu tréner New Yorku Tim Thibodeau.

Giannis v súboji hviezd zdolal Dončiča

V súboji európskych hviezd sa v Dallase tešil Giannis Antetokounmpo, ktorý zapísal 48 bodov a 10 asistencií. Mavericks nestačilo 40 bodov, 11 asistencií a 9 doskokov Luku Dončiča.

Milwaukee prehralo úvodnú štvrtinu 20:44, ešte v druhej malo manko 20 bodov, no prvý polčas uzavrelo šnúrou 15:0, v tretej predviedlo sériu 38:10 a dostalo sa do vedenia.

"Jednoducho hráči súpera neprestávali hrať a pred prestávkou sa dostali do pozitívneho módu. My sme si nevážili loptu a premrhali mnohé príležitosti," posťažoval si tréner Dallasu Jason Kidd.

Curry atakoval osobný rekord

Curry zaostal dva body za osobným rekordom, no viac ho môže trápiť, že Warriors sú po ďalšej prehre jeden duel pod čiarou postupu na západe.

Atlanta uspela v štvrtom stretnutí za sebou a drží poslednú postupovú priečku na východe.

"Frustrujúca sezóna. Už mnohokrát sa nám stalo, že stačilo iba málo a výsledok by bol iný," povzdychol si Curry.

Cleveland triumfoval v San Antoniu 117:101 a uspel piatykrát za sebou. Na východe sa posunul na 3. priečku pred New York s mankom päť duelov na Boston.