Inter mal žalostnú streľbu za tri body, prvýkrát zakopol aj majster

Kapitán tímu BK Inter Bratislava Tomas Zdanavičius.
Kapitán tímu BK Inter Bratislava Tomas Zdanavičius. (Autor: TASR)
Sportnet|8. okt 2022 o 21:05

Druhé víťazstvo v sezóne dosiahli Spišskí Rytieri.

BRATISLAVA. Basketbalisti Interu Bratislava zaznamenali druhé víťazstvo v sezóne. V zápase 3. kola Niké SBL zvíťazili nad BC Prievidza 65:50.

Obom tímom v zápase nevychádzala streľba a hráči z Hornej Nitry dokonca v druhej a štvrtej štvrtine zhodne dosiahli len chudobných sedem bodov.

V zápase mali iba 30-percentnú úspešnosť streľby z poľa. Interu naopak vôbec nešla streľba spoza oblúka, žltočierni premenili len tri z 18 trojok.

Prvú prehru v sezóne utrpeli Patrioti Levice. Na palubovke Komárna prehrali tesne 68:70. V závere mohol vyrovnať Deshawn Freeman, no minul svoju strelu.

Bodovo bohatý zápas sa odohral vo Svite. Domáci po nevydarenom prvom polčase mohutne doťahovali, ale napokon Spišskí Rytieri vyhrali 92:88.

Niké SBL - 3. kolo:

Inter Bratislava - BC Prievidza 65:50 (30:26)

Najviac bodov: Zdanavičius 23, Zakas 12, Koller 10 - Taylor 16, Jašš 9, Lukáč 6

BC Komárno - Patrioti Levice 70:68 (38:33)

Najviac bodov: Stuckey 25, Gašič 13, Pendič 11 - Lapornik 15, Freeman 14, Kovac 13

Iskra Svit - Spišskí Rytieri 88:92 (40:50)

Najviac bodov: King 33, Avramovič 23, Goncalves, Koval po 9 - Mcglynn 38, Washington 26, Juríček 13

Tabuľka Niké SBL

Domov»Halové športy»Basketbal»Inter mal žalostnú streľbu za tri body, prvýkrát zakopol aj majster