Spišskí Rytieri uspeli na dvoch frontoch, Prievidza doma prehrala

Tréner Štefan Svitek a basketbalisti tímu Spišskí Rytieri.
Tréner Štefan Svitek a basketbalisti tímu Spišskí Rytieri. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|29. jan 2022 o 20:55

Spišskí Rytieri dosiahli cenné víťazstvo v Komárne.

BRATISLAVA. Basketbalisti domáceho BC Prievidza podľahli v 23. kole Niké SBL tímu BKM Lučenec 75:91. Hostia tak dosiahli trináste víťazstvo v sezóne a momentálne figurujú v tabuľke na tretej priečke.

Hráči Lučenca ešte v druhej štvrtine tesne prehrávali (31:32), ale následne si dokázali vypracovať až jedenásťbodový náskok. Ten si v druhom polčase dlho bez problémov držali a napokon ho ešte o niečo zvýšili.

Okrem toho sa v sobotu hralo aj v Komárne, kam zavítali Spišskí Rytieri. Duel slúžil zároveň ako štvrťfinále Slovenského pohára a hoci domáci po prvom polčase viedli, napokon prehrali 85:92.

Komárnu nestačilo ani 33 bodov Jordena Duffyho. Hostí strelecky potiahlo 18-bodové duo David Dennis a Ben Richardson.

Niké SBL - základná časť - 23. kolo:

Prievidza - Lučenec 75:91 (41:49)

Najviac bodov: Majerčák 21, Vučičevič 20, Walker 10 - Ancrum 22, Castlin 18, Pruitt 15, 400 divákov

Komárno - Spišskí Rytieri 85:92 (42:36)

Najviac bodov: Duffy 33, Gašič 11, Ross-Miller, Djordjevič po 10 - Dennis, Richardson po 18, Stevanovič 13

Tabuľka

Domov»Halové športy»Basketbal»Spišskí Rytieri uspeli na dvoch frontoch, Prievidza doma prehrala