Finále play off bolo v USA sviatkom. NBA prevalcovala NHL v sledovanosti

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. jún 2022 o 13:30

Zápasy NBA sledovalo v USA trikrát viac ľudí ako prvé finále hokejového Stanleyho pohára.

NEW YORK. Víťazstvo basketbalového klubu Golden State Warriors v záverečnom šiestom zápase finále play off zámorskej NBA proti Bostonu Celtics sledovalo v Spojených štátoch amerických v televízii 13,99 milióna divákov.

Celá finálová séria mala priemernú sledovanosť 12,3 milióna ľudí, čo je o 24 percent viac ako vlaňajšie finále vyraďovacej časti medzi Milwaukee Bucks a Phoenix Suns.

Tieto čísla sú omnoho vyššie ako v prípade hokejovej NHL, čo podčiarkuje popularitu basketbalu v krajine.

Zisk štvrtého majstrovského titulu Golden State od roku 2015 videlo naživo takmer o milión ľudí viac ako predošlý piaty zápas finále play-off (13,02 milióna).

Tieto dve stretnutia boli s veľkým náskokom nasledovanejšie televízne programy v USA v hlavnom vysielacom čase v týždni od 13. do 19. júna.

Až na šiestom mieste v počte divákov bolo v tomto období prvé meranie síl medzi Coloradom Avalanche a Tampou Bay Lightning vo finále play-off NHL (4,2 milióna).

Druhý duel tohtoročného súboja o Stanleyho pohár videlo 3,75 milióna televíznych divákov, čo radí tento súboj na 10. miesto medzi dvadsiatimi najsledovanejšími programami v danom období.

Rozdiel medzi sledovanosťou finále NBA a ostatnými reláciami bol obrovský, viac než dvojnásobný.

Tretiu pozíciu po dvoch basketbalových zápasoch obsadila šou Amerika má talent so 6,21 miliónmi divákov.

Na štvrtom a piatom mieste pred prvým finálovým duelom NHL skončili dve epizódy publicistickej relácie 60 minút.

Finálové série najprestížnejšej basketbalovej aj hokejovej súťaže na svete vysielala americká televízna stanica ABC, zvyšné spomenuté relácie vysielali stanice NBC a CBS.

Nachádzate sa tu: