Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Basketbalový šéf vyzýva rodičov na očkovanie detí. Dokedy to kluby vydržia? pýta sa

Prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Miloš Drgoň. (Autor: Jaroslav Novák - TASR)
SITA|17. sep 2021 o 16:03

Pravidelné testovanie je finančne náročné pre kluby.

BRATISLAVA. Prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Miloš Drgoň vyzval rodičov mládežníckych športovcov, aby aj v záujme udržateľnosti športu nechali zaočkovať svojich potomkov proti ochoreniu COVID-19, ak to je možné.

Podľa šéfa slovenského basketbalu síce je možné organizovať mládežnícke podujatia okrem režimu KZ (kompletne zaočkovaný) aj v režime OTP (očkovaný, testovaný, prekonaný), no pravidelné testovanie podľa neho výrazne zaťažuje rozpočty klubov.

"Dokedy to kluby vydržia?" pýta sa Drgoň.

Prezident SBA vo svojej otvorenej výzve priblížil aj všetky doterajšie obmedzenia, ktoré zasiahli už dve sezóny (závere ročníka 2019/2020 a výraznú časť sezónu 2020/2021) a reálne hrozí, že aj úvod ročníka 2021/2022 nebude bezproblémový.

"Nenastal čas na zamyslenie? Očkovanie je ešte stále bezplatné, mnohí lekári ho odporúčajú," uviedol Drgoň.

Priznal tiež, že očkovanie síce úplne nezabráni šíreniu koronavírusu, ale výrazne zmierňuje priebeh ochorenia COVID19.

"Očkovanie nám umožní bez väčších problémov pokračovať v mládežníckych súťažiach a šetrí klubom, ktoré už tretiu sezónu priam bojujú o prežitie, peniaze. Čo je cieľom športového klubu mládeže?

Čo je cieľom rodiča mládežníckeho športovca? Čo je cieľom mládežníckeho športovca? Dovolím si odpovedať veľmi jednoducho: kontinuálne športovať.

Nech rozmýšľam akokoľvek, vychádza mi jediné: Rodičia, pýtajte sa svojich lekárov na výhody očkovania vašich mládežníckych športovcov a potom nájdite odvahu prísť do vakcinačného centra so svojím potomkom. Len takto môžeme spolu umožniť kontinuálne športovať mládežníckym športovcom," doplnil prezident SBA Miloš Drgoň.