Levice uspeli v repríze finále SBL, doma obsadili bronzovú priečku

Basketbalisti tímu Patrioti Levice počas Federálneho pohára 2023.
Basketbalisti tímu Patrioti Levice počas Federálneho pohára 2023. (Autor: Patrioti Levice)
TASR|9. sep 2023 o 19:00 (aktualizované 9. sep 2023 o 21:45)

V súboji českých mužstiev uspel Děčín.

LEVICE. Basketbalisti slovenského majstra Patrioti Levice obsadili na treťom ročníku Federálneho pohára bronzovú priečku.

V repríze posledného finále Niké SBL zdolali na domácej palubovke BC Komárno 83:71, keď už po polčase viedli komfortným 22-bodovým rozdielom.

Najlepším strelcom bol s 23 bodmi Američan Tyrese Williams, ktorý zaznamenal o dva body viac než líder domáceho tímu Jalen Adaway.

„Duel sme mali pod kontrolou, ale bolo to ovplyvnené zraneniami a rotáciou na strane Komárna, plus druhý zápas za dva dni. Je to veľmi náročné.

Pozitívom bolo, že sme dokázali dať priestor všetkým mladým chalanom, ktorí poctivo trénujú. Mohli si tak vyskúšať konfrontáciu s ligovými hráčmi. Ešte však máme čo robiť," povedal tréner Levíc Michal Madzin.

Hráči tímu Patrioti Levice s trénerom Michalom Madzinom.
Hráči tímu Patrioti Levice s trénerom Michalom Madzinom. (Autor: Patrioti Levice)

„Hodnotí sa to ťažko, neviem, čo by som k tomu povedal. Levice nás predčili v každej hernej činnosti. Áno, môžeme povedať, že viac-menej sme nemali hráčov.

Zdravých nás bolo len sedem. Stále si však myslím, že sme mohli odohrať lepší zápas,“ reagoval kapitán Komárna Martin Danielič.

V súboji o celkové prvenstvo nastúpili v českom súboji Opava a Děčín.

Zápas bol ofenzívnym divadlom, padlo vyše 200 bodov a napokon sa z triumfu 111:93 tešila Opava, ktorá je jediným víťazom tohto podujatia.

"Boli tam trochu väčšie emócie, ako by bolo zdravé, proste nejaké staré krivdy. Prvý polčas to bol dobrý basketbal, útočný. Děčín strieľal s obrovskou úspešnosťou, Walton strieľal úžasne. My sme mali v piatok a sobotu dobré polčasy, skórovali približne po 70 bodov.

Samozrejme, bol tam potom ten incident, čo to trochu pokazilo, ale možno je to lepšie teraz v prípravnom zápase a má to náboj. Chcel by som poďakovať Leviciam a Lacovi Garajovi za to, ako to úžasne zorganizoval tento turnaj,“ povedal Petr Czudek, tréner Opavy.

Federálny pohár v basketbale 2023:


O 3. miesto:

Patrioti Levice - Komárno 83:71 (56:34)

Najviac bodov: Adaway 21, Krajčovič 10, Howard 9 - Williams 23, Volárik 14, Gergely a Markovič po 10

Finále:

Děčín - Opava 93:111 (54:68)

Najviac bodov: Walton 23, Svoboda 18, Šturanovič 17 - Puršl 16, Zbránek 15, Jurečka a Slavík po 14

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Levice uspeli v repríze finále SBL, doma obsadili bronzovú priečku