Viktória Havranová (vpravo) v zápase proti tímu Nadežda Orenburg.
Viktória Havranová (vpravo) v zápase proti tímu Nadežda Orenburg. (Autor: TASR)

Nestačil na šiesty tím najvyššej ruskej súťaže.

BC Nadežda Orenburg - MBK Ružomberok 80:51 (46:30)

Najviac bodov Orenburgu: Gatlingová 15, Komarovová 14, Medvedevová a Elonuová po 11

Zostava a body Ružomberka: Graysová 12, Praženicová 10, Buknová 8, Burová 5, Stašová 1 (Motleyová 11, Turudičová 4, Havranová, Uramová a Tarnachowiczová po 0)

Rozhodovali: Parlak (Bul.), Vujičičová (ČH), Matuszewská (Poľ.)

TH: 16/12 - 18/12, fauly: 17 - 14, trojky: 6 - 5

Štvrtiny: 19:18, 27:12, 16:7, 18:14

ORENBURG. Basketbalistky MBK Ružomberok ukončili svoje pôsobenie v Európskom pohári FIBA. V stredajšom odvetnom stretnutí 1. kola vyraďovacej časti prehrali na palubovke Nadeždy Orenburg 51:80.

Zlomovým momentom duelu bola druhá štvrtina, ktorá sa skončila v neprospech Liptáčok 12:27. Po remíze 86:86 z prvého merania síl v Ružomberku do osemfinále druhej najvýznamnejšej európskej súťaže postúpil ruský tím.

Družstvá nastúpili na stretnutie z rovnakej štartovej pozície, hralo sa v podstate na jeden duel. Po trojke Praženicovej v 3. minúte sa Ružomberčanky dostali do vedenia 5:2, no neskôr sa ukázalo, že to bol ich najvyšší náskok v zápase.

Prvá štvrtina bola ešte vyrovnaná, Orenburg ju vyhral iba o bod 19:18.

Tá druhá sa začala dvojbodovým košom Graysovej, po ktorej Liptáčky viedli 20:19, no hneď nasledujúca pasáž znamenala zlom v prospech Orenburgu.

Šiesty tím najvyššej ruskej súťaže zaznamenal šnúru 12:0, Ružomberku nemohli ani oddychové časy. Polčas vyhrali domáce hráčky o šestnásť bodov (46:30) a po prestávke ešte zvýšili svoje vedenie.

V 28. minúte premenila Namoková trojku a odstup domácich prekročil prvýkrát dvadsaťbodovú hranicu (58:37). Záver si Orenburg bezpečne postrážil.

Domov»Halové športy»Basketbal»Viedol, no potom prišla hluchá pasáž. Ružomberok v Európe končí