Levice nezvládli sľubne rozohratý zápas, s Európou sa rozlúčili prehrou

Aaron Wheeler, hráč BK Patrioti Levice
Aaron Wheeler, hráč BK Patrioti Levice (Autor: TASR)
TASR|22. nov 2023 o 19:27

Slovenský zástupca obsadil v tabuľke skupiny J tretie miesto.

Európsky pohár FIBA

Kataja Basket – Patrioti Levice 92:83 (45:52)

Najviac bodov Kataji: Sibande 30, Egekeze 18, Lufile 14

Zostava a body Levíc: Wheeler 20, Kováč 14, Abrhám a Kneževič po 6, Bojanovský 2 (Adaway 23, Howard 10, Chaban 2, Krajčovič, Pažický a Solčánsky 0). TH: 16/11 – 19/16, fauly: 20 - 19, trojky: 17 - 9

Rozhodovali: Oliot (Fr.), Last (Hol.), Binders-Čoders (Lot.)

JOENSUU. Basketbalisti Patriotov Levice prehrali vo svojom záverečnom zápase J-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke fínskej Kataja Basket 83:92.

Aktuálny majster Slovenska tak obsadil v tabuľke tretiu pozíciu s bilanciou dvoch výhier a štyroch prehier a nezopakoval minuloročný postup do druhej fáze súťaže.

Priebeh zápasu

I. polčas:

Levičania napĺňali predzápasové ambície a plány, vo Fínsku si išli za víťazstvom. Výrazne im k tomu pomohol vstup, keď po pár akciách viedli 8:2.

Kataja na svoju šancu v zápase dlho nečakala, úsekom 11:4 si zobrala vedenie na svoju stranu.

Hosťujúca obrana si nevedela poradiť so Sibandem a Egekezem, ale k výraznejšiemu úniku súpera nepustila. Ofenzívne ladenú prvú štvrtinu prehrali Patrioti napokon tesne – 23:26.

Do druhej periódy nastúpil tím trénera Michala Madzina s úplne odlišným nasadením a energiou, hlavne duo Adaway a Wheeler sa postaralo o 18-bodovú šnúru, ktorá ich posadila na koňa.

Na levickej strane bola podkošová sila a solídna streľba, Kataja na to odpovedala pokusmi za tri body.

Tým sa držala v hre, do polčasovej prestávky sa jej podarilo ukrojiť z manka, ale Levice išli spokojnejšie, keď viedli 52:45.

II. polčas:

Aj druhý polčas začal v značne útočnom tempe. Patrioti si skrz trio Adaway, Wheeler a Kováč držali náskok, ale domáce družstvo sa postupne približovalo trojbodovou streľbou.

V jednej chvíli sa Kataja dostala do krátkeho vedenia, úspešným autorom bol Singleton.

Pre zápas bol tento moment zlomový, sily sa vyrovnali a do poslednej časti sa išlo za stavu 73:73. V záverečnej štvrtine ťahal Sibande fínsky tím za prvým víťazstvom v skupine,

Patriotom sa v tejto fáze mierne zasekla útočná produktivita. Kataja toho naplno využila a v samotnom závere zlomila duel na svoju stranu.

Hlasy po zápase

Michal Madzin, tréner Levíc: "Z našej strany dobrý prvý polčas, aj keď ma mrzí, že sme po ňom mohli viesť vyšším náskokom, vzhľadom na ten priebeh, aký v ňom bol. V druhom polčase prišli chyby, prišli zbrklé zakončenia. Súper sa sériou úspešných trojbodových pokusov vrátil rýchlo do zápasu. V závere už bolo ťažko vzdorovať narastajúcemu tlaku domáceho tímu v úzkej rotácii, ktorá nám zostala. Okrem prehry mrzí ešte viac zranenie Draška Kneževiča. Najbližšie dni ukážu, do akej miery to bude vážne, verím, že sa dá rýchlo dokopy a budeme opäť kompletní."

Daniel Chaban, hráč Levíc: "Náročný zápas, v prvom polčase sme hrali fakt dobre, hrali sme kolektívne, dobre sme bránili a vypracovali sme si náskok. Po zmene strán sme niekedy riešili útoky príliš individuálne, no a z tempa nás vyhodilo zranenie Draška Kneževiča, na ktoré sme nedokázali zareagovať. Domáci trafili množstvo trojbodových striel. V závere nám chýbala energia, nemali sme už silu so zápasom niečo spraviť."

Tabuľka skupiny J

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Levice nezvládli sľubne rozohratý zápas, s Európou sa rozlúčili prehrou