TASR|18. máj 2023 o 07:15 (aktualizované 18. máj 2023 o 08:45)

Finále konferencie začal lepšie klub z Floridy.

NBA - finále Východnej konferencie - 1. zápas

Boston Celtics - Miami Heat 116:123

Najviac bodov: Tatum 30, Brown 22, Brogdon 19 - Butler 35, Adebayo 20, Vincent, Strus, Lowry a Martin po 15

/stav série: 0:1/

BOSTON. Basketbalisti Miami úspešne vstúpili do finále Východnej konferencie NBA. V úvodnom dueli zvíťazili na palubovke Bostonu 123:116.

Ústrednou postavou floridského tímu bol tradične Jimmy Butler, ktorý zaznamenal 35 bodov. Hostia v tretej štvrtine zmazali 13-bodové manko.

Bostonu nepomohlo ani 30 bodov Jaysona Tatuma.

Miami vytvorilo v tretej štvrtine klubový rekord vo vyraďovacej časti, keď konto súpera zaťažilo 46 bodmi. V tejto časti hry mali úspešnosť streľby 65,4 %.

"Jimmy bol našou veľkou oporou a robil presne to, čo sme potrebovali. Potvrdil, že je jeden z dvoch najlepších basketbalistov celej súťaže na oboch koncoch palubovky," uviedol tréner Miami Erik Spoelstra na adresu Butlera.

Ten už šiestykrát v tohtosezónnej play off prekonal hranicu 30 bodov.

Boston viedol po polčase o deväť bodov, no v tretej štvrtine vybuchol a prehral ju o 21 bodov. Práve na to sa po zápase hneval tréner Joe Mazzulla:

"V ofenzíve sme nehrali tak, ako sme si povedali. Nedokázali sme zakončovať ani z vyložených pozícii a v defenzíve sme neubránili najlepších strelcov Miami."

Domov»Halové športy»Basketbal»Dotiahne Butler Miami až do boja o titul? Boston premárnil náskok