Skvelý obrat Miami v závere, Boston prehral oba domáce zápasy

Jimmy Butler v zápase Boston - Miami. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. máj 2023 o 07:57 (aktualizované 20. máj 2023 o 09:48)

NBA - finále Východnej konferencie - 2. zápas

Boston Celtics - Miami Heat 105:111 (25:24, 25:30, 33:21, 22:36)

Najviac bodov: Tatum 34 (13 doskokov), Brown 16, Brogdon 13 – Butler 27, Martin 25, Adebayo 22 (17 doskokov)

/stav série: 0:2/

BOSTON. Basketbalisti Miami vyhrali v druhom finále Východnej konferencie na palubovke Bostonu 111:105.

Celtics prehrali oba domáce zápasy a na Floridu tak mieria za stavu 0:2 na zápasy.

Hostia zapracovali najmä v záverečnej štvrtine. Potiahol ich Jimmy Butler, ktorý získal 27 bodov a bol kľúčový v záverečných minútach zápasu, keď jeho tím získal o 11 bodov viac ako súper a strhol triumf na svoju stranu.

"Párkrát sme ťažili z rýchleho zisku lopty pod naším košom.

Páčilo sa mi to, každý detail. Chalani nikdy nekončia, nikdy sa nevzdajú a radi spolu hráme.

Máme medzi sebou veľa dôvery," citovala Butlera agentúra AFP. Tretí zápas je na programe v pondelok 22. mája o 2.30 SELČ.

Domov»Halové športy»Basketbal»Skvelý obrat Miami v závere, Boston prehral oba domáce zápasy