Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov.
Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov. (Autor: Twitter Česká fotbalová reprezentace)
Sportnet, TASR|27. sep 2022 o 21:03 (aktualizované 27. sep 2022 o 22:30)

ČESKÉ BUDĚJOVICE. Českí reprezentanti postúpili na ME vo futbale do 21 rokov 2023. V barážovej odvete remizoval v Českých Budějoviciach s Izraelom 0:0. Po výhre z prvého zápasu 2:1 im na postup stačila aj domáca remíza.

Česi sa na šampionáte predstavia deviaty raz. Na rozdiel od nich, slovenskí futbalisti v baráži neuspeli, keď v odvete podľahli Ukrajine 0:3 (celkovo 3:5). Slováci tak nepridajú tretiu účasť na šampionáte.

V roku 2002 získali Česi titul majstrov Európy. O dva roky skôr hrali finále na Slovensku. Predstavili sa aj na poslednom turnaji v roku 2021, keď skončili už v základnej skupine.

V ďalšom dueli si zaistili miestenku Chorváti až po jedenástkovom rozstrele, v ktorom zdolali domáce Dánsko 5:4. Po riadnom hracom čase bol stav 2:1 v prospech Dánov a v dvojzápase 3:3.

Nádej pre hostí oživil v 84. minúte Igor Matanovič, ktorý strelil prvý gól svojho tímu. V chorvátskej Pule minulý týždeň vyhrali domáci 2:1.

Aj ďalší utorkový duel rozhodol až rozstrel z bieleho bodu, v ktorom Izrael zdolal Írsko 3:1. Stav stretnutia bol po predĺžení 0:0 a celkovo 1:1.

Hostia tak prišli o premiérovú účasť na EURO U21, ich súper sa na turnaj vráti po desiatich rokoch.