Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Baranka a Ružička sú lídrami Spartaka Moskva

Ivan Baranka (Autor: SITA/AP)
SITA|25. aug 2011 o 15:10

V tíme účastníka KHL má dvojica slovenských hokejistov významné postavenie.

MOSKVA. Dvojica slovenských hokejistov pôsobiacich v Spartaku Moskva - obranca Ivan Baranka a útočník Štefan Ružička si svoje nové dvojročné zmluvy podpísané v stredu vyslúžili za dôveru, ktorú k nim má trénerský štáb na čele s hlavným koučom Viktorom Pačkalinom.

"Obaja mali ešte na jeden rok platné kontrakty, no mali záujem dohodnúť sa na nových zmluvách už teraz. Takže zostanú našimi hráčmi ešte najbližšie tri roky," skonštatoval pre Sovietsky šport generálny manažér Spartaka Andrej Jakovenko a pokračoval:

"Podľa trénerského štábu sú Baranka a Ružička lídrami nášho tímu a najmä preto sme sa s nimi už takto skoro dohodli."

V súvislosti s Ružičkom sa často v ruských médiách hovorilo o výpadkoch formy. Jeho meno sa skloňovalo pri špekuláciách o odchode jedného cudzinca po podpise zmluvy s Marcelom Hossom, napokon tím opustil Branko Radivojevič.

"Má výpadky, ale aj stabilnú produktivitu. Vždy nazbiera svojich 35 - 40 bodov za sezónu. Samozrejme, mohol by aj viac. Dúfame, že sa ešte bude zlepšovať. Štefan dospel. Nedávno sa mu narodil druhý potomok. Treba zdvihnúť jeho streleckú produktivitu," dodal Jakovenko.

Obaja dvadsaťšesťroční hráči odohrali za Spartak Moskva uplynulé tri sezóny. Dubnický odchovanec Baranka má v KHL na konte 152 zápasov základnej časti a 60 bodov (20+40), ďalších 10 bodov (4+6) si pripísal v 19 stretnutiach play-off o Gagarinov pohár. Nitriansky odchovanec Ružička odohral v KHL 158 zápasov a získal v nich 104 bodov (51+53), v 20 stretnutiach play-off pridal ďalších 14 bodových zápisov (9+5).

Súvisiace články