Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Koniec kariéry nepripúšťa. Vidíme sa o rok, vyhlásil takmer 39-ročný Federer

Roger Federer. (Autor: AP/Dita Alangkara)
Jana Sedláková|26. jan 2020 o 19:52

Už roky vedú fanúšikovia dohady o Švajčiarovej poslednej sezóne.

BRATISLAVA. Švajčiarsky tenista Roger Federer oslávi v auguste 39. narodeniny a tak sa neraz objavujú dohady o tom, kedy ukončí kariéru.

Rôzne názory na jeho poslednú sezónu sa objavujú už niekoľko rokov. Jedným z často skloňovaných ročníkov však bola práve prebiehajúca sezóna 2020.

Najmä preto, že Federer stále nemá v zbierke olympijské zlato z dvojhry. Zrejme tento rok ide o jeho poslednú možnosť získať ho. Je len málo pravdepodobné, že by ešte ako 43-ročný mohol pomýšľať nad výhrou.

No po svojej výhre v osemfinále Australian Open nad Maďarom Mártonom Fucsovicsom sa nepriamo vyjadril aj k otázke prípadného konca kariéry.

Povedal to na kurte v pozápasovom rozhovore. "Užite si večer, užite si noc. Verím, že sa tu o rok opäť vidíme na Deň Austrálie (sviatok, ktorý Austrálčania slávia 26.januára, pozn. red.). Bude to skvelé," vyhlásil Švajčiar a opäť tak potvrdil, že sám zatiaľ o myšlienke konca kariéry príliš neuvažuje.

Napriek tomu, že v médiách sa často skloňuje sezóna 2020 ako Švajčiarova posledná, on sám sa vyjadruje vyhýbavo. Aj v novembri minulého roku vyhlásil, že o tom zatiaľ neuvažuje. Dokonca v jednom z rozhovorov žartoval, že kariéru neukončí nikdy. Citoval ho vtedy aj web Sportstar.

Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články