Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Aue nepustí Sylvestra za menej ako 1,5 milióna, strelil všetky góly

Jakub Sylvestr dal jediný gól domáceho tímu v sobotňajšom dueli so Sandhausenom v 83. minúte pred 8200 divákmi. (Autor: www.bundesliga.com)
SITA|30. júl 2013 o 17:15

Futbalista Jakub Sylvestr je spokojný v Erzgebirge Aue a nerozmýšľa nad prestupom do prvej bundesligy.

AUE. Fantastický štart do novej sezóny majú za sebou futbalisti Erzgebirge Aue. Nemecký druholigista má po úvodných dvoch kolách na konte šesť bodov a to najmä zásluhou slovenského útočníka Jakuba Sylvestra.

Dvadsaťštyriročný rodák z Banskej Bystrice strelil všetky tri doterajšie góly Aue, dva dal v úvodnom kole na ihrisku FC Ingolstadt a jeden pridal v sobotňajšom dueli so Sandhausenom.

O člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie okamžite prejavilo záujem viacero prvoligových mužstiev. Sylvestr však pred začiatkom aktuálnej sezóny podpísal zmluvu s Erzgebirge do júna 2016.

V nej aj klauzula o odstupnom, ktoré musí zaplatiť prípadný záujemca o Slovákove služby. Suma predstavuje 1,5 milióna eur.

"Moje myšlienky patria iba Aue. Som tu spokojný, milujem hrať za tento klub a mám rád aj svojich spoluhráčov. Naďalej chcem strieľať góly za Aue," cituje Bild slová bývalého hráča Dinama Záhreb, Petržalky a Slovana Bratislava Sylvestra.

"Vôbec sa nezaoberám myšlienkami hrať prvú Bundesligu," upokojil fanúšikov Aue Jakub Sylvestr.

Na margo možného angažmánu vo vyššej súťaži sa vyjadril aj tréner Erzgebirge Aue Falko Götz: "Jakub si uvedomuje, že je u nás v dobrých rukách a môže stále napredovať."

Súvisiace články