Polášek s Dodigom skončili už v osemfinále, nezískali ani set

Slovenský tenista Filip Polášek (vľavo) s Chorvátom Ivanom Dodigom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|13. máj 2021 o 15:47

Zápas trval 83 minút.

ATP Masters 1000 v Ríme

Štvorhra - osemfinále:

John Peers, Michael Venus (Austr./Nový Zél.) - Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR-3) 6:1, 7:6 (2)

RÍM. Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom neuspeli v osemfinále štvorhry na turnaji Masters 1000 v Ríme.

Ako nasadené trojky "pavúka" prehrali s nenasadeným austrálsko-novozélandským párom John Peers, Michael Venus 1:6, 6:7 (2).

V prvom sete bol veľmi dôležitý tretí gem. Polášek s Dodigom v ňom mohli získať späť stratené podanie, ale nevyužili dve brejkbalové príležitosti.

Z úvodných deviatich gemov získali jediný a po väčšinu zápasu ťahali za kratší koniec. V druhom sete sa im podarilo vybojovať tajbrejk, ale v ňom získali len dva body a ich súperi po 83 minútach premenili hneď prvý mečbal.