Marquis Dendy

USA

802 cm

EUGENE. Čínsky skokan do diaľky Wang Ťia-nan si posledným pokusom vybojoval zlato na atletických MS v americkom Eugene.

Víťazný skok mal hodnotu 836 cm a na najvyššiu priečku sa ním posunul z piateho miesta. Druhý skončil Miltiadis Tentoglu z Grécka za 832, tretí bol Švajčiar Simon Ehammer výkonom 816.

Dvadsaťpäťročný Číňan pridal do zbierky druhú medailu z MS, doma v Pekingu bol v roku 2015 tretí. Úradujúci olympijský šampión a halový majster sveta z Belehradu Tentoglu potvrdil svoju kvalitu.

Všetkých päť jeho platných pokusov malo aspoň 820 cm a nebyť Wangovho záverečného skoku, ktorýkoľvek z nich by stačil na zlato.

Ehammer vybojoval vôbec prvú medailu v tejto disciplíne na MS pre Švajčiarsko. Jeho primárnou disciplínou je pritom desaťboj.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Pred posledným pokusom nemal ani medailu, napokon má zlatú