10,21 s

5.

Ján Volko

10,24 s

VROCLAV. Slovenský šprintér Ján Volko obsadil konečné 5. miesto v behu na 100 metrov na Európskych hrách 2023 v Poľsku.

Rozhodli o tom dva záverečné behy v rámci 1. divízie atletických bojov. Volko bol ako člen slovenského tímu súčasťou 2. divízie a po behoch v 2. a 3. divízii bol so svojím sezónnym maximom 10,24 s najrýchlejší.

Na čele ostal aj po predposlednom behu, ale spomedzi poslednej osmičky najväčších favoritov sa pred neho dostali štyria šprintéri.

Zlatú medailu získal Talian Samuele Ceccarelli, ktorý zabehol čas 10,13 s. Len o stotinu zaostal strieborný Holanďan Raphael Bouju a na bronz dosiahol Brit Jeremiah Azu.

Pred Volka sa dostal ešte aj Poliak Dominik Kopeć, ktorý mal čas 10,21 s.

Slovenský reprezentant má šancu na kvalitné umiestnenie aj v behu na 200 m, kde je tiež po súťažiach 2. a 3. divízie na čele poradia. Dvojstovka 1. divízie sa pobeží v nedeľu o 16.20 h.

Individuálne medaily v atletických súťažiachi na Európskych hrách rozdeľujú trom najlepším v každej disciplíne na základe spoločného poradia výkonov zo všetkých troch výkonnostných divízií.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko viedol až do poslednej skupiny. Medaila na Európskych hrách nebola ďaleko