Atlético Madrid chce predísť výtržnostiam fanúšikov

SITA|5. dec 2008 o 16:29

Predstavitelia španielskeho futbalového klubu Atlético Madrid prídu do Marseille v deň zápasu a hneď po odohraní duelu odídu.

MADRID. Predstavitelia španielskeho futbalového klubu Atlético Madrid vyhlásili, že na zápas 6. kola D-skupiny Ligy majstrov 2008/09 na ihrisku Olympique Marseille prídu v deň zápasu a odcestujú hneď po odohraní duelu, aby zabránili prípadným incidentom zo strany ich fanúšikov.

Na bezpečnosť približne šesťdesiatčlennej výpravy hráčov, funkcionárov a členov realizačného tímu bude tiež dohliadať ochranka. Prvé vzájomné meranie síl medzi týmito klubmi sprevádzali konflikty medzi príslušníkmi policajných zložiek a fanúšikmi. Prezident Atlética Enrique Cerezo vyzval prívržencov klubu z hlavného mesta Španielska, aby necestovali do Francúzska. Je zvykom, že tím, ktorý hrá zápas LM vonku, pricestuje do dejiska stretnutia deň pred zápasom.

Európska futbalová únia (UEFA) poskytla Atléticu výnimku. Zverenci trénera Javiera Aguirreho museli pre incidenty a podozrenia z rasových útokov odohrať domáce stretnutie LM proti PSV Eindhoven pred prázdnymi tribúnami a tiež zaplatiť pokutu vo výške 150 000 eur.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Liga majstrov»Atlético Madrid chce predísť výtržnostiam fanúšikov