Arsenal zdolal aj Burnley, vyhral ôsmy zápas za sebou

Hráč Arsenalu Aaron Ramsey (s číslom 16) sa opiera do lopty a strieľa jediný gól stretnutia. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. apr 2015 o 15:49

Zverenci francúzskeho trénera Arsena Wenngera sú v tabuľke druhí. Na vedúcu Chelsea Londýn strácajú štyri body, ale tá má k dispozícii dva zápasy k dobru.

LONDÝN. V úvodnom sobotňajšom zápase 32. kola anglickej Premier League remizovali futbalisti Swansea City doma s FC Everton 1:1.

Deľbu bodov na Liberty Stadium zabezpečil domáci Jonjo Shelvey v 69. minúte. Premenil pokutový kop.

Akcia Evertonu a gól Lennona na 0:1.

Faul na hráča domácich a premenený pokutový kop Shelveyho.

Sunderland doma prehral s Crystal Palace. O triumf hostí sa zaslúžil hetrikom útočník Yannick Bolasie z DR Kongo.

V záverečnom súboji soboty potvrdil dobrú formu Arsenal Londýn. Na ihrisku Burnley vyhral 1:0. O výsledku rozhodol už v 12. minúte Aaron Ramsey.

Zverenci francúzskeho trénera Arsena Wengera sú v tabuľke druhí. Na vedúcu Chelsea Londýn strácajú štyri body, ale tá má k dispozícii dva zápasy k dobru.

Anglicko - 32. kolo:

Swansea City - FC Everton 1:1 (0:1)

Góly: 69. Shelvey (z 11 m) - 41. Lennon, 20.468 divákov.

AFC Sunderland - Crystal Palace 1:4 (0:0)

Góly: 90. Wickham - 51., 53. a 62. Bolasie, 48. Murray, 42.073 divákov.

FC Southampton - Hull City 2:0 (0:0)

Gól: 56. Ward-Prowse (z 11 m), 81. Pellé, 30.359 divákov.

Tottenham Hotspur - Aston Villa 0:1 (0:1)

Gól: 35. Benteke, ČK: 90.+4 Sanchez (Villa), 35.687 divákov.

West Bromwich Albion - Leicester City 2:3 (2:1)

Góly: 8. Fletcher, 26. Gardner - 20. Nugent, 80. Huth, 90. Vardy, 26.768 divákov.

West Ham United - Stoke City 1:1 (1:0)

Gól: 7. Cresswell - 90. Arnautovič, 34.946 divákov.

FC Burnley - Arsenal Londýn 0:1 (0:1)

Gól: 12. Ramsey, 20.615 divákov.