Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Ankaragücü zaplatilo za Šestáka 2,9 milióna eur

Stanislav Šesták (Autor: SITA)
SITA|21. jún 2011 o 19:29

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták sa definitívne stal hráčom tureckého klubu MKE Ankaragücü.

ANKARA. Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták sa definitívne stal hráčom tureckého klubu MKE Ankaragücü, v ktorom strávil uplynulú sezónu na hosťovaní ako kmeňový hráč nemeckého VfL Bochum. Vedenie tímu z krajiny polmesiaca zaplatilo za 28-ročného útočníka 2,9 milióna eur.

Šesták sa dohodol s Ankaragücü na trojročnej spolupráci. "Stanko všetko vybavil faxom a mailom. Najprv podpísal ukončenie zmluvy s Bochumom a následne podpisom spečatil aj svoj trvalý prestup do Turecka," povedal v utorok popoludní pre agentúru SITA Šestákov agent Karol Csontó a pokračoval: "Ankaragücü za jeho služby zaplatilo 2,9 milióna eur a Stanko by mal zostať jeho hráčom počas nasledujúcich troch sezón."

Pre najlepšieho strelca Slovenska v úspešnej kvalifikácii o postup na minuloročné majstrovstvá sveta do Juhoafrickej republiky bolo práve Turecko prvou alternatívou pri riešení svojej budúcnosti. Bochum sa totiž neprebojoval do najvyššej nemeckej súťaže, keď v barážovom dvojzápase nestačil na Borussiu Mönchengladbach a rodák z Demjaty Šesták nechcel hrávať v II. bundeslige.

Ankaragücü je pre Šestáka druhým angažmánom za hranicami SR, pred odchodom do zahraničia pôsobil v Tatrane Prešov, Slovane Bratislava a MŠK Žilina. Dres MKE si obliekajú aj ďalší traja Slováci - brankár Štefan Senecký, stredopoliar a kapitán mužstva Marek Sapara a útočník Róbert Vittek, o jeho služby však už niekoľko mesiacov prejavuje eminentný záujem rakúsky Red Bull Salzburg.

Súvisiace články