Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Ani Messi, ani Ronaldo, najviac zarába Beckham

(Autor: TASR/AP)
SITA|19. mar 2013 o 10:59

Angličan David Beckham je najlepšie plateným futbalistom na svete, informuje magazín France Football.

PARÍŽ. Tridsaťsedemročný stredopoliar, ktorý sa v januári 2013 stal hráčom Paríža Saint-Germain, sa nachádza na sklonku kariéry, napriek tomu figuruje v rebríčku zárobkov pred Argentínčanom Lionelom Messim z FC Barcelona či Portugalčanom Cristianom Ronaldom z Realu Madrid.

France Football uvádza, že Beckham v sezóne 2012/2013 zarobí dovedna 36 mil. eur. Bývalý hviezdny hráč Manchestru United či Realu Madrid, ktorý vlani v decembri ukončil svoj angažmán v americkom tíme Los Angeles Galaxy, si futbalom ročne zarobí 1,7 mil. eur a 1,3 mil. eur získa extra v bonusových platbách.

Ďalších 33 miliónov mu ročne putuje na účet z iných zdrojov vrátane príjmov z reklám.

Beckham po podpise zmluvy s PSG vyhlásil, že všetky peniaze, ktoré dostane od francúzskeho klubu, venuje na charitatívne účely.

Pre porovnanie, Messiho príjem 35 mil. eur pozostáva z 13-miliónového platu a bonusov v FC Barcelona a zvyšok tvoria "mimofutbalové" zisky.

Cristiano Ronaldo, ktorému patrí 3. priečka, poberá ročne 30 mil. eur (z toho 13,5 mil. eur tvorí plat a bonusy z Realu Madrid).

Magazín tvrdí, že najlepšie plateným trénerom je s príjmom 14 mil. eur ročne Portugalčan v službách Realu Madrid José Mourinho.

O 2 milióny menej si za rok zarobí Talian Carlo Ancelotti z PSG, jeho krajan Marcello Lippi v čínskom klube Kuang-čou Evergrande je tretí medzi trénermi s platom 11 mil. eur za 12 mesiacov.

Súvisiace články