Kane dvakrát prekonal Dúbravku, Manchester United otočil zápas

Útočník Tottenhamu Harry Kane sa snaží prekonať slovenského brankára Martina Dúbravku. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|4. apr 2021 o 15:20 (aktualizované 4. apr 2021 o 23:24)

Vydarený obrat predviedol aj Southampton.

LONDÝN. Futbalisti Newcastlu United, v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom, získali dôležitý bod v súboji o záchranu.

V nedeľňajšom zápase 30. kola anglickej Premier League remizovali s Tottenhamom Hotspur 2:2. Bod im zaistil v 86. minúte striedajúci Joe Willock. Ešte v prvom polčase dvakrát prekonal Dúbravku hviezdny Harry Kane.

Newcastle drží poslednú 17. priečku zaisťujúcu účasť v súťaži aj pre budúci rok.

O priečku nižšie je Fulham, ktorý prehral na ihrisku Aston Villy 1:3. Hostia išli do vedenia v 61. minúte zásluhou Aleksandra Mitroviča, no domáci skóre otočili.

V záverečnej štvrťhodine strelil dva góly v priebehu štyroch minút Trezeguet a v 87. minúte stanovil konečnú podobu výsledku Ollie Watkins.

United zachránil Greenwood

Manchester United sa v domácom prostredí dlho trápil s nevyspytateľným Brightonom, ale napokon získal tri body za tesné víťazstvo 2:1.

V 13. minúte otvoril skóre bývalý hráč United Danny Welbeck. Inkasovaný gól domácich zaskočil a do polčasu ani raz nevystrelili na bránku.

Do druhého však nastúpili oveľa lepšie, diktovali tempo a v 62. minúte prišlo vyrovnanie, keď sa po rýchlom brejku presadil Marcus Rashford.

Obrat dokonal v 83. minúte po peknej kombinácii Greenwood. Manchester United tak vyhral tretí duel v sérii. Z druhého miesta stráca na mestského rivala City 14 bodov, no má zápas k dobru.

Nezlomilo ich ani skóre 0:2

Výborný obrat sa v zápase proti Burnley podaril domácemu Southamptonu.

V 28. minúte síce prehrával po góloch Chrisa Wooda a Matěja Vydru 0:2, ale následne dokázal zápas otočiť. Do prestávky vyrovnali Stuart Armstrong s Dannym Ingsom a v 66. minúte strelil rozhodujúci gól Nathan Redmond.

Southampton sa dočkal víťazstva na domácom ihrisku po viac než dvoch mesiacoch. V ostatných piatich zápasoch získal iba bod za remízu 1:1 s Chelsea.

Góly: 31. Armstrong, 42. Ings, 66. Redmond – 12. Wood (z pok. kokpu), 28. Vydra

Domov»Futbal»Anglicko»Kane dvakrát prekonal Dúbravku, Manchester United otočil zápas