Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Guľu dlhodobo sledovali. Veľa si od jeho príchodu sľubujem, vraví šéf Plzne

Adrian Guľa. (Autor: Pavol Zachar TASR)
SITA|7. jan 2020 o 09:51

Tréner prezradil, čo bude vyžadovať od hráčov.

BRATISLAVA. Viktoria Plzeň odštartovala v pondelok prípravu na jarnú časť sezóny českej najvyššej futbalovej súťaže pod vedením nového trénera. Úspešného Pavla Vrbu nahradil slovenský kouč Adrián Guľa, ktorý si vyskúša prvý zahraničný angažmán.

"Je to tréner, ktorého sme dlhodobo sledovali už v Žiline. Veľa si od jeho príchodu sľubujem," povedal prezident "viktoriánov" Tomáš Paclík pre oficiálny klubový web.

Štyridsaťštyriročný Guľa prijal ponuku zo západu Česka napriek tomu, že bol koučom slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

Vekový limit hráčov nehrá rolu

"Viktoria Plzeň je významný klub a som poctený tým, že voľba padla na mňa a môj realizačný tím. Veľmi sa teším, práca na klubovej úrovni je iná ako pri národnom tíme. Teším sa na ihrisko, hráčov aj celkový proces," povedal novinárom rodák z Novák.

Fanúšikovia v Plzni si pod vedením Vrbu zvykli na úspechy. Viktoria hrávala pravidelne v skupinovej fáze európskych pohárov a objavila sa aj v Lige majstrov. Guľa by rád dosiahol podobné výsledky s herným štýlom, ktorý je jemu vlastný.

"Každý tréner chce hrať ofenzívne, ale aj vyvážene. Budeme využívať krídelné priestory a rýchlejšie reagovať po strate lopty. Klubové vízie sú náročnosť, pracovitosť a výkonnosť jednotlivcov aj tímu.

Mám rád hráčov, ktorí sa chcú zlepšovať, vekový limit v tomto nehrá úlohu. Podstatné je, aby boli pripravení hrať za taký veľký klub a aby sme cítili, že to tak je," pokračoval.

Vracujú sa hráči z hosťovaní

Na prvom tréningu v novom pôsobisku bude mať Guľa k dispozícii 26 futbalistov, pričom nemôže počítať so zranenými Janom Kopicom a Ubongom Ekpaiom. V kádri má aj dvoch krajanov - stredopoliarov Romana Procházku s Christiánom Hercom.

Druhý menovaný bol pod jeho vedením lídrom slovenskej "dvadsaťjednotky", ale vo Vrbovom tíme nedostával priestor. Na začiatku zimnej prípravy sú však všetci hráči na rovnakej štartovacej čiare.

"Vracajú sa nám hráči z hosťovaní a posilnil nás chorvátsky záložník Marko Alvir. Šancu dostane taktiež Herc, ktorý doposiaľ nemal priestor. Vsadíme na tých, ktorých máme momentálne k dispozícii a potom uvidíme, či bude potrebné hľadať aj posily," povedal Guľa, ktorého doplnil generálny manažér Viktorie Adolf Šádek:

"Máme mnoho hráčov a každý z nich si bude musieť siahnuť na svoje dno a zabojovať, aby mohol zostať v našom kádri."

Chcú znížiť náskok na Slaviu

Situácia v boji o český ligový titul sa zdá byť jasná už po jesennej časti. Futbalisti Slavie Praha v 20 zápasoch ani raz neprehrali a pred druhou Plzňou majú komfortný 16-bodový náskok.

"Viktoriáni" sa preto budú snažiť najmä o udržanie "striebornej" priečky, na ktorú majú zálusk viaceré tímy.

"Chceme čo najviac znížiť veľký a zaslúžený náskok Slavie. Dôležité bude udržať druhé miesto a navyše nás čaká štvrťfinále pohára, v ktorom chceme zvíťaziť, aby sme získali čo najlepšiu východiskovú pozíciu pre európske predkolá," doplnil Šádek.

Súvisiace články