Nicole Schmidhoferová po triumfe v zjazde v Lake Louise 2019. (Autor: Jeff McIntosh - TASR/AP)

Česká reprezentantka skončila tesne za pódiom.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2019/2020 - Lake Louise (Kanada)

1.Nicole SchmidhoferováRakúsko1:49,92 min
3.Francesca MarsagliováTaliansko+0,43 s
4.Ester LedeckáČesko+0,45 s
5.Corinne SuterováŠvajčiarsko+0,56 s
6.Kira WeidleováNemecko+0,61 s

LAKE LOUISE. Rakúska lyžiarka Nicole Schmidhoferová už tretíkrát v kariére vyhrala zjazd Svetového pohára v kanadskom Lake Louise.

V sobotnej súťaži triumfovala časom 1:49,92 min., ktorým o 13 stotín sekundy prekonala Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Tretie miesto obsadila Talianka Francesca Marsagliová s odstupom 0,43 s. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová v Kanade neštartuje.

Oneskoril sa aj druhý zjazd

Organizátori mali druhý deň za sebou prácu s úpravou svahu, začiatok sa oneskoril o 30 minút.

Tentoraz však nemuseli znížiť štart, išlo sa na vyše trojkilometrovej trati, o 500 metrov dlhšej v porovnaní s piatkom.

Tridsaťročná Schmidhoferová obhajuje malý glóbus v tejto disciplíne a potvrdila, že Lake Louise je jej výsledkovo najobľúbenejšie stredisko.

Ledeckej na pódium chýbali dve stotiny

Zvíťazila v ňom v oboch vlaňajších zjazdoch, celkovo si pripísala štvrté prvenstvo v pretekoch SP.

"Nechce sa mi tomu uveriť, svietilo slnko a trať neustále zrýchľovala, ale našťastie som zostala vpredu. V piatok mi to nevyšlo, chcela som využiť druhú šancu," povedala Rakúšanka pre portál ORF.

Na prvých medzičasoch ju síce ohrozovala vedúca žena celkového poradia seriálu, spodná časť však Shiffrinovej nevyšla ideálne a zaradila sa na druhú priečku.

Senzačná piatková víťazka Ester Ledecká z Česka skončila štvrtá, na druhé pódiové umiestnenie na podujatiach SP jej chýbali dve stotiny sekundy, o ktoré ju zdolala Marsagliová so štartovým číslom 22.

Priebežné poradie vo Svetovom pohári (po 6 pretekoch)

1.Mikaela ShiffrinováUSA446 b
2.Michelle GisinováŠvajčiarsko176 b
3.Ester LedeckáČesko150 b
4.Petra VlhováSlovensko138 b
5.Nicole SchmidhoferováRakúsko136 b
6.Viktoria RebensburgováNemecko135 b

Priebežné poradie zjazdu (po 2 pretekoch)

1.Ester LedeckáČesko150 b
2.Nicole SchmidhoferováRakúsko136 b
3.Corinne SuterováŠvajčiarsko125 b
4.Mikaela ShiffrinováUSA106 b
5.Viktoria RebensburgováNemecko79 b
6.Nina OrtliebováRakúsko72 b
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Druhý zjazd v Lake Louise vyhrala Schmidhoferová, Ledecká naďalej vedie disciplínu