Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Majstra sveta nechali stáť v trenkách a prehľadávali mu veci. Rusi sa sťažujú

Alexander Loginov. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. mar 2020 o 07:37

Dôvod akcie vraj nik nevysvetlil.

MOSKVA. Ruský biatlonový zväz (RBU) vyjadril sklamanie nad strešnou organizáciou IBU a jej prístupu k policajnej akcii voči Alexandrovi Loginovovi.

Talianski vyšetrovatelia vykonali raziu v jeho izbe počas majstrovstiev sveta v Antersleve v súvislosti s dopingovým podozrením.

Podľa RBU však doteraz nikto nevysvetlil dôvod akcie.

V trojstranovom liste, ktorý podpísal viceprezident ruského zväzu Alexej Nušdov, sa RBU sťažuje na nedostatok podpory a očiernenie ruských reprezentantov.

IBU v reakcii odmietla obvinenia a zverejnenie dokumentu považuje za nešťastné riešenie. Podľa stanoviska konala v súlade s pravidlami, informovala agentúra DPA.

Talianska polícia prehľadala v sobotu 22. februára hotelové izby Loginova a jeho trénera Alexandra Kasperoviča. Ten podľa agentúry AFP použil na šampionáte cudziu akreditáciu.

Loginov sa po záťahu sťažoval na prístup polície: "O šiestej ráno nás zobudil buchot, ako sa k nám niekto dobýja do izby. Ihneď nám zobrali pušky, akoby sme boli nejakí nebezpeční zločinci. Nechali nás stáť v trenkách a prehľadávali iba moje veci, keď som sa opýtal na dôvod, nič mi nepovedali, to ma nahnevalo."

Loginov mal v minulosti problémy s dopingom. V novembri 2013 mal pozitívny test na EPO, dostal dištanc na dva roky a anulovali mu všetky výsledky.

Na nedávno skončených MS si vybojoval zlato v šprinte a bronz v stíhačke.

Súvisiace články