Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Čech šoféroval opitý, takmer zhorel: Taxík by prišiel až o hodinu

Aleš Čermák (vpravo). (Autor: TASR)
Igor Dopirák|Publikované 5. okt 2017 o 08:39

Aleš Čermák bojuje za zmiernenie svojho trestu.

BRATISLAVA. Mal autonehodu, pri ktorej si zlomil niekoľko rebier a takmer aj zhorel. Český futbalista Aleš Čermák momentálne bojuje za zmiernenie trestu, ktorý mu súd uložil.

Súčasný hráč Plzne dostal pokutu vo výške 160-tisíc českých korún (6180 eur) a zákaz šoférovania na 20 mesiacov.

Čermák ešte ako hráč Sparty Praha v máji tohto roku po poslednom ligovom kole v Slovácku po príchode k domácemu štadiónu nasadol do svojho auta. Neďaleko Prahy však havaroval a jeho auto začalo horieť. Pri dychovej kontrole mu namerali 1,5 promile.

„Šli sme z posledného ligového zápasu a v autobuse sme popíjali. Keď sme prišli na štadión, tak sme boli unavení, viezli nás štyri hodiny. Skúšal som zavolať taxislužbe, ale povedali mi, že môžu prísť až o hodinu a mne nenapadla väčšia hlúposť, než si sadnúť za volant," vravel pred súdom.

Na otázku, či ho nemohol domov odviezť niektorí z jeho spoluhráčov odpovedal, že všetci z nich boli opití. "Iba ja som však urobil takú chybu, že som sadol do auta," priznal. Informoval o tom portál isport.blesk.cz.

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články