Adam Ružička po povolaní: Budem makať do úmoru

Oh My Hockey|26. nov 2021 o 08:58

Slovenský útočník Adam Ružička sa včera dočkal povolania do prvého tímu Calgary Flames. Jeho výkony v AHL nemohli zostať nepovšimnuté.

Mladý forvard sa v úvode sezóny drží na špici streleckej tabuľky farmárskej súťaže, ako prvý v nej pokoril desaťgólovú métu. Za Stockton si v trinástich zápasoch pripísal šestnásť bodov.

"Je skvelé byť späť tu a byť odmenený po trinástich zápasoch. Som šťastný," cituje Ružičku oficiálny web Flames. "Budem tu makať do úmoru a ak dostanem šancu hrať, podám čo najlepší výkon. Som na to pripravený."

Bratislavský rodák dostal prvú ochutnávku najlepšej ligy sveta v minulej sezóne. V troch zápasoch zaknihoval premiérový bod - asistenciu.

"Prospelo mi, že som bol odmenený aj v minulej sezóne, a dostal som šancu spoznať trénera, systém a pocit z ligy," pokračuje Ružička. "Bolo to trochu nezvyčajné, pretože všetky tri zápasy sa hrali vo Vancouveri, takže som neokúsil iného protivníka, ale aj tak to bol prínosný čas."

Pochvaľuje si i fanúšikov: "Vďaka nim je to úplne iné. Vlani som mal pocit, že hrám v nejakej exhibícii. S nimi a hlukom, ktorý vytvárajú, je to diametrálne odlišné."

Ružičkov Stockton má po 13 zápasoch vynikajúcich 22 bodov. V Pacifickej divízii je nad ním iba farma Kings, Ontario Reign. Slovák potvrdzuje, že tamojší tím sa vezie na vlne optimizmu.

"Na ľad vchádzam s úsmevom na tvári, usmievajú sa aj spoluhráči a tréneri, lebo vyhrávame a hokej nám ide. Udržiavame si pozitívny prístup, záleží nám na každom tréningu. Snažíme sa napodobniť ľudí odtiaľ, z Calgary, lebo sa im darí a my sa im chceme pripodobniť," povedal.

Calgary Flames sú príjemným prekvapením novej sezóny. Držia sa na vrchole Západnej konferencie, po 20 stretnutiach majú na konte 29 bodov. Zároveň disponujú najlepšími defenzívnymi číslami v lige, za čo môžu aj vynikajúco chytajúci brankári.

Ich mužstvo je nabité, no Ružička v lete pracoval na tom, aby sa doň napriek tomu prebojoval.

"Pracoval som na korčuľovaní a na mentálnej príprave, aby som bol konzistentný na dennej báze, takže keď sa cítim unavený, snažím sa ešte viac zatlačiť na pílu," dodal. "Chcem byť jednoducho konzistentný vo svojej hre a tvrdo pracovať v obrannom pásme a pri forčekingu. Viem, čo Darryl (Sutter) očakáva od ostatných hráčov a odo mňa, a snažím sa to napĺňať.

Nachádzate sa tu: