Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Najvyššia súťaž bude pokračovať po prestávke, niektoré kluby nemal kto testovať

Zápas medzi Košice Crows a Topoľčanmi sa v pôvodnom termíne neuskutoční. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|23. okt 2020 o 18:15

Celé kolo SHE zrušili.

KOŠICE. Pôvodne sa mali v ôsmom kole Slovnaft handball extraligy (SHE) z piatich stretnutí pre karanténne opatrenia odohrať len dva zápasy.

Duely Považská Bystrica – Šaľa a Košice Crows – Topoľčany zväz tesne pred víkendom preložil.

Kluby dostali testy, ktorými sú povinné sa najneskôr 48 hodín pred začiatkom zápasu otestovať. Nie všetky družstvá však dokázali zabezpečiť vyškolenú osobu, ktorá by testovanie vykonala.

Najvyššia súťaž hádzanárov by tak mala pokračovať po reprezentačnej prestávke o tri týždne.

Šaľa má dvoch lekárov v karanténe

Riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej Peter Brunovský potvrdil, že klubom boli doručené antigénové testy.

„Zväz nakúpil testy, ktoré klubom následne distribuoval. Tri zápasy z 8. kola boli zrušené už skôr z dôvodu dobiehajúcich karantén. Zvyšné dva duely sa mali odohrať podľa programu. Problém však nastal v tom, že niektoré kluby nemal kto otestovať," priznal Brunovsský.

"Napríklad Šaľa má dvoch lekárov, no obaja sú v karanténe, pretože boli pozitívne testovaní na koronavírus. Keďže podobný problém sa vyskytol aj u aktérov druhého zápasu, rozhodli sme sa celé kolo preložiť,“ skonštatoval.

Po reprezentačnej prestávke by mali extraligoví hádzanári pokračovať v súťaži.

„Budeme naďalej pokračovať v testovaní a dodržiavať všetky nariadenia. Verím, že celková situácia s pandémiou sa upokojí a nebudeme musieť znova zasahovať do zápasového programu,“ uviedol Brunovský.

Majú 50 testov, zatiaľ ich nepoužili

Košice Crows boli pripravení na zápas 8. kola proti Topoľčanom, testovanie pred zápasom však zrušili, keď dostali od zväzu správu o preložení celého kola.

„Mali sme naplánované testovanie na piatkový podvečer, no dostali sme informáciu, že náš zápas bol preložený. Je to škoda, pretože ostatné najvyššie súťaže pokračujú, žiaľ, v hádzanej sa už druhý víkend nebude hrať," povedal prezident Crows Maroš Šiška.

"Navyše nás teraz čaká trojtýždňová pauza. Uvidíme, čo sa bude diať po nej. Veľa bude závisieť od toho, ako dopadne celonárodné testovanie,“ pokračoval.

„Situácia v klube je dobrá a okrem Alexandra Ivanova sú všetci zdraví. Šani si dáva dokopy dlhodobejšie zranenie, nie je to koronavírus," dodal Šiška.

Druhý tím v metropole východu HK Košice odohral svoj posledný súťažný zápas ešte 3. októbra proti ŠKP Bratislava. Prezident klubu Ondrej Melich potvrdil, že od zväzu prebrali dve sady testov.

„Máme pripravených celkovo 50 testov. Zatiaľ sme ich nemuseli použiť, keďže sa zápasy prekladali, nebol na to dôvod. Čo sa týka testovania, máme k tomu kompletný manuál. Pred najbližším zápasom sa poradíme s doktorom Polanom, ktorý je v tejto oblasti zbehlý. Budeme sa riadiť jeho návrhmi,“ skonštatoval Melich.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články