Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Jeden zápas zrušili. Futbalisti v juhoamerickej kvalifikácii odohrajú o stretnutie viac

Lionel Messi kráča z ihriska po prerušení zápasu medzi Brazíliou a Argentínou. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. sep 2021 o 11:25

Na čele tabuľky je Brazília pred Argentínou.

ASUNCIÓN. Juhoamerické futbalové tímy čelia požiadavke, aby počas októbrového reprezentačného termínu odohrali o jedno kolo kvalifikácie majstrovstiev sveta 2022 navyše.

Uviedla to Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL).

Podobne ako v septembrovom bloku sa CONMEBOL pokúsi dohnať odložené zápasy a hrať sa bude vo štvrtok 7., v nedeľu 10. a vo štvrtok 14. októbra.

Dva zápasy sú odložené z marca, pretože európske kluby pre opatrenia v súvislosti s COVID-19 neuvoľnili hráčov a v septembri sa nedohral ani šláger medzi Brazíliou a Argentínou.

Duel v Sao Paule prerušili a následne zrušili už po siedmich minútach pre spor okolo porušenia pandemických opatrení, týkajúcich sa štvorice hráčov hostí.

Na čele tabuľky je Brazília pred Argentínou, hoci oba tímy majú zápas k dobru. Ďalších osem tímov odohralo po deväť zápasov, teda polovicu z plánovaného programu. Priamo na MS 2022 postúpia prví štyria, piaty tím bude hrať interkontinentálnu baráž.

V októbrovom programe sa Brazília predstaví vo Venezuele a Kolumbii a doma bude hostiť Uruguaj. Argentína pocestuje do Paraguaja a doma privíta Uruguaj a Peru.

Problémom môže byť uvoľňovanie hráčov z anglických klubov, pretože britské úrady stále nariaďujú po návrate z krajín Južnej Ameriky desaťdňovú karanténu.

Brazília v septembri nenominovala futbalistov z anglickej ligy, naopak Argentína to spravila, na čo brazílske úrady reagovali prerušením zápasu.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) ešte o osude nedohratého šlágra medzi Brazíliou a Argentínou nerozhodla. Duel sa bude dohrávať, ale môže sa to skončiť aj kontumáciou pre niektorý z tímov.

Súvisiace články