Ženská Niké futsal liga

Bronz zo Ženskej Niké Futsal Ligy do B.Bystrice, v Prievidzi si v závere postrážili potrebný bod

29. jan 2023 o 18:51

O tom, kto získa bronz, sa rovnako ako včera v Prešove, rozhodlo v poslednom šiestom kole, vo vzájomnom zápase Prievidze a B.Bystrice.

Banská Bystrica zvíťazila doma v Badíne v 3.kole nad Prievidzou 5:4, na tretie miesto im stačila remíza, alebo pri veľa góloch v zápase aj prehra o gól. Do zápasu lepšie vstúpili zverenkyne reprezentačného trénera Romana Sedlárika, Pustajová už v tretej minúte poslala CopyLeaders do vedenia. Keď v 9.minúte pridala Minichová druhý gól, Prievidzi sa priblížil bronz na dosah ruky. Futsalistky SLC spod Urpína však zabrali naplno a do prestávky strelili z nôh Práznovskej a Mileiovej dva góly, ktoré ako sa ukázali v neskoršom priebehu boli tie rozhodujúce. Po prestávke už gól nepadol, Bystričanky ubránili aj hru bez brankárky a tak sa tešili v aktuálnej sezóne s bronzu.