9. kolo Varta Futsal ligy: Hitparáda vlastných gólov a výhry domácich tímov

Dušan Dobšovič|25. nov 2019 o 00:00

Deviate kolo Varta Futsal ligy bolo nesmierne zaujímavé. Z víťazstva sa tešili domáce tímy, avšak najviac zaujali vlastné góly, pretože v troch stretnutiach sme ich videli až šesť. Dokonca hattrick vlastencov zaznamenal Patrik Vašek z Nových Zámkov.

Mimel Lučenec – ŠK Makroteam Žilina 8:2 (5:0)

Góly: 5. Johne Melo De Sousa, 7., 32. Ricardo Camara, 12. Serbin, 15., Lucian Ferreira Da Silva (vl.), 16. Matheus Ferreira Ribeiro, 22. Jose Wellington Matias Torres (vl.), 32. Rafael Durval – 27. Andre Luiz De Lima Silva, 29. Baláž
ŽK: Ricardo Camara, Brunovský
Diváci: 615
Rozhodovali: Botka, Budáč, Mózer

Lučenec ostáva neporazený aj naďalej. Pred 615 fanúšikmi si v domácom prostredí druhýkrát v sezóne poradil s Makroteamom. Zverenci Mariána Berkyho v podstate rozhodli o víťazstve už v prvom polčase vysokou efektívnosťou, kedy sa postupne trafili Johne Melo De Sousa, Ricardo Camara, Peter Serbin, Lucian Ferreira Da Silva si strelil vlastný gól a polčasové skóre na 5:0 uzavrel Matheus Ferreira Ribeiro. Krátko po zmene strán už na poltucet upravoval ďalší vlastný gól, tentoraz od Joseho Wellingtona Matiasa Torresa. Značne oslabení žilinčania celý druhý polčas hrali power play, Andre Luiz De Lima Silva a Martin Baláž sa síce v krátkom slede zapísali na streleckú listinu, lenže Ricardo Camara s Rafaelom Durvalom v 32. minúte stanovili konečný výsledok na 8:2. Mimel tak ostáva na prvom mieste so ziskom 24 bodov pri skóre 80:17. Makroteam je štvrtý, má dvanásť bodov a skóre 47:41.

Futsal Team Levice – MŠK Mayerson Nové Zámky 10:5 (3:2)

Góly: 18., 29., 30. Vašek (všetky vlastné), 13., 35. Rakica, 18. Suljič, 25. Bačík, 28. Gabaš, 34. Švec, 36. Budovec – 11. M. Marík, 20. R. Marík, 27. Petík, 31. J. Varga, 32. Kucharovič
ŽK: Suljič, Budovec – Druga
Diváci: 200
Rozhodovali: Grom, Bublávek, Kováčik

V Leviciach sa ujali vedenia hostia. Novozámčania však znova nezískali žiadny bod. M. Marík otváral skóre v jedenástej minúte. Krátko na to vyrovnal Rakica a Suljič spoločne s vlastným gólom Vaška stav stretnutia otočili. R. Marík v závere úvodného polčasu znížil a v druhom dejstve boli Nové Zámky na kontakt. Po zmene strán však Levičania ušli do náskoku po zásahoch od Bačíka a Gabaša. Petík zakrátko znížil, lenže potom sa v krátkom slede stali dva neskutočné momenty, nakoľko Patrik Vašek si nielen, že strelil druhý vlastný gól v zápase, ale dokonca pridal aj tretí a získal hattrick vlastných zásahov, čo je vo futsalových ale aj futbalových zápasoch nevídaný jav. Zlepené zásahy Vargu s Kucharovičom dali Novým Zámkom už len teoretickú nádej, tú pochovali góly od Rakicu, Šveca a Budovca. Levice teda ostávajú na piatej priečke, majú však rovnaký počet 12 bodov ako Makrotem. Nové Zámky sú bez bodu preposledné.

MIBA Banská Bystrica – TNF Lions Prievidza 8:0 (5:0)

Góly: 6. Sobota (vl.), 10., 26. Kyjovský, 12., 14. Rafanides, 20. Kofčák, 28. Bačo, 32. Čief
ŽK: Kopál
Diváci: 100
Rozhodovali: Marko, Havrila, Hudák

MIBA Banská Bystrica sa po dvoch prehrách revanšovala svojim fanúšikom a pod dohľadom reprezentačného trénera Klaudiusza Hirscha pohodlne zdolala nováčika z Prievidze, pričom o troch bodov pred tím spod Urpína bolo rozhodnuté už v prvom polčase. Aj v tomto stretnutí sme videli vlastný gól, Sobota ním otváral skóre. Následne zabrala elitná dvojica strelcov v drese domácich. Matúš Kyjovský sa do prestávky trafil raz, kapitán Filip Rafanides hneď dvakrát po sebe. To ho vrátilo na prvé miesto v tabuľke strelcov vo Varta Futsal lige. Na polčasových 5:0 upravil Kofčák. V druhom dejstve vsietil svoj druhý gól i Kyjovský, na konečných 8:0 upravili skóre Bačo a Čief. MIBA sa v tabuľke nachádza na treťom mieste, kde má trinásť bodov. Prievidza je bez bodu a so skóre 21:80 stále posledná.