8. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky takmer prekvapili Makroteam, Lučenec aj MŠK víťazne

Dušan Dobšovič|18. nov 2019 o 00:00

Ôsme kolo takmer prinieslo prvý bod pre nováčika z Nových Zámkov, ktorý doma len tesne nestačil na Makroteam. Lučenec potvrdil pozíciu favorita v Prievidzi, ale inkasoval najviac gólov v sezóne, a MŠK Žilina porazil Banskú Bystricu.

MŠK Mayerson Nové Zámky – ŠK Makroteam Žilina 2:3

Góly: 18., 31. Druga – 3. Jose Wellington Matias Torres, 7. Krištofík, 37. Škulec
ŽK: R. Marík, Lengyel, Molda, M. Marík – Košút
Rozhodovali: Belavý, Fischer, Bublávek

Nováčik takmer získal svoje prvé body. Hostia mali výborný vstup do stretnutia, keď už v tretej minúte otvoril skóre brazílsky legionár Jose Wellington Matias Torres a zakrátko zvyšoval na rozdiel dvoch presných zásahov reprezentant Patrik Krištofík. Ešte do prestávky ale Nové Zámky znížili, o čo sa postaral Boris Druga a to dalo Novozámčanom nádej do druhého dejstva hrať s favoritom vyrovnanú partiu. Po zmene strán sa domácim dokonca podarilo vyrovnať, autorom presného zásahu bol znova Druga. Domáci rozhodne pomýšľali minimálne na bod, lenže nakoniec všetky tri putovali pod Dubeň, o čo sa postaral tri minúty pred uplynutím riadneho hracieho času Michal Škulec. Makroteam poskočil na tretie miesto tabuľky, kde má dvanásť bodov, Nové Zámky sú bez bodu predposledné.

Boris Druga (MŠK Mayerson Nové Zámky): „Začali sme dobre, vybehli sme na nich, vyšli nám nejaké veci, ale spravili sme aj chyby. Podľa mňa je výsledok dosť nespravodlivý, remíza by bola spravodlivá. Bohužiaľ, nemali sme šťastie, no určite sa nemáme za čo hanbiť. Pri mojom prvom góle som dostal loptu do kraja, bol som sám, brankár vystúpil trocha proti mne a umiestnil som špicom. Pri druhom góle nám vyšla „Argentína“, na zadnej žrdi som si odskočil od hráča a vystrelil som. Padlo to tam.“

Michal Škulec (ŠK Makroteam Žilina): „Do zápasu vstúpili Nové Zámky aktívne a vytvorili si šance. Našťastie pre nás sme odpovedali dvoma gólmi. Súper sa ale nevzdal a naďalej hral veľmi aktívne. Dostali sme dva pomerne lacné góly, čo mladíkov zo Zámkov nakoplo. Z hry sme nedokázali strhnúť výsledok na našu stranu, tak sme museli ísť do power-play. Cez timeout sme si povedali signál, čo chceme hrať. Našťastie nám signál vyšiel a išli sme do vedenia. Následnú powerplay domácich sme ustáli a odviezli si tri body. Teraz nás čaká momentálne najlepšie mužstvo Slovenska – Lučenec, na ktorý tento výkon určite nebude stačiť.“

TNF Lions Prievidza – Mimel Lučenec 5:13

Góly: 10. Kopál, 20. Važan, 25., 28. Madarász, 37. Búry – 3., 13. Rafael Durval Da Costa, 9., 20., 23., 24., 31. Matheus Ferreira Ribeiro, 12., 39. Čeřovský, 21., 28. Fehérvári, 40. Greško
Rozhodovali: Matula, Kopec, Brutvanová

Favorit potvrdil svoju úlohu, ale Prievidza hlavne v prvom polčase kládla odpor. Rafael Durval Da Costa otvoril skóre v tretej minúte, o chvíľu neskôr zvyšoval neskorší hrdina zápasu Matheus Ferreira Ribeiro. Na rozdiel jedného gólu ešte upravil Kopál, lenže do prestávky sa na strane hostí presadili druhýkrát Matheus Ferreira a okrem neho aj Daniel Čeřovský. Z domácich znižoval Važan. Po zmene strán rýchlo zvýšil Attila Fehérvári, napodobnil ho hattrickovým gólom Matheus Ferreira a tento Brazílčan následne strelil aj svoj štvrtý presný zásah. Madarász síce dvomi gólmi v krátkom slede ešte vykresal akú takú iskierku nádeje lenže Fehérvári vsietil svoj druhý gól v stretnutí, Matheus pridal už piaty a v závere na zásah Búryho odpovedali Čeřovský aj Greško. Lučenec zasypal súpera trinástimi gólmi, pričom ale dostal päť a to je najvyšší počet v tejto sezóne. Každopádne, zverenci trénera Mariána Berkyho ostávajú na prvom mieste bez straty bodu, Prievidza je posledná a doposiaľ nebodovala.

Ladislav Idrányi (manažér TNF Lions Prievidza): "Do zápasu 8. kola a zároveň odvetného stretnutia s najväčším adeptom na majstrovský titul (prvý zápas 3:17), nastúpili naši futsalisti s jednou novou posilou, Longjie Xia, a navrátilcom v tíme Tomášom Gundom. Chlapci boli dobre naladení, no zo začiatku stretnutia hrali až s príliš veľkým rešpektom, kedy sa hralo viac menej iba pred našou obrannou zónou. Lučenec "vyzdobený" niekoľkými legionármi z Brazílie či Chorvátska, doplnený kvalitnými hráčmi aj z našej reprezentácie, bol húževnatý a trpezlivý. Vedeli, že svoje góly dajú, no naši chlapci dokázali urobiť dôležitý krok v tomto stretnutí, a to keď sa osmelili na útočnú hru, znížili na priebežných 1:2 a dokonca si v krátkom časovom priestore dokázali vytvoriť ďalších pár krásnych šancí, až tutoviek. Týmto naši hráči zbrzdili dovtedy dosť suverénne sa vyvíjajúcu hru hostí z Lučenca, čím sa naskytla otvorenejšia a atraktívnejšia hra, či pre samotných hráčov, alebo pre oko diváka. Polčas sme tak prehrali 2:5, konečné skóre bolo 5:13, čo oproti prvému vzájomnému stretnutiu je výrazná zmena, a nebyť dvoch vlastných gólov a dvoch hrubých zaváhaní a "mikrospánkov" v obrannej činnosti, bol by výsledok o to krajší a prijateľnejší. Chlapcom patrí veľký rešpekt za ich doterajšiu prácu a napredovanie. Tréner A mužstva TNF Lions Prievidza, pán Jamrich Peter, musel mať do nedávna veľa pevných nervov a obrovskú dávku trpezlivosti, no je vidieť pokrok, či už tímový, alebo individuálny, a vynaložená energia začína odmeňovať. Samozrejme nás čaká ešte neskutočne dlhá cesta, ale veríme, že budeme len napredovať. V piatok nás privíta na svojej palubovke MIBA Banská Bystrica, kde sa pokúsime nadviazať na pozitíva z našej hry, no štyri dni na to nás čaká jeden z najdôležitejších stretnutí sezóny, kedy netradične v utorok 26.11. o 19:00 budeme v domácej hale v Prievidzi hostiť ŠK Mayerson Nové Zámky."

MŠK Žilina – MIBA Banská Bystrica 4:2

Góly: 1. Marušinec, 14. Vaktor, 35. Štrbák, 40. Ostrák – 24. Kofčák, 25. Rafanides
ŽK: Kavčák – Kofčák
Rozhodovali: Budáč, Ježík, Šlapka

MŠK Žilina si po prehre s Lučencom znova napravil chuť. Zverenci Branislava Škorca doma porazili Banskú Bystricu. Do vedenia poslal „šošonov“ už v prvej minúte Samo Marušinec a bezproblémový priebeh úvodného dejstva potvrdil mladý Filip Vaktor. Po zmene strán sa však hostia prebrali a skóre dokonca vyrovnali. V rozmedzí minúty sa presadili Jakub Kofčák a kapitán Filip Rafanides. Psychická výhoda síce bola na hosťujúcej strane, avšak záver patril domácim. Martin Štrbák sa v 35. minúte postaral o víťazný gól. V úplnom závere výhru MŠK počas banskobystrickej hry bez brankára podčiarkol Dominik Ostrák. Žilinčania tak ostávajú na druhom mieste so ziskom šestnástich bodov a pred Makroteamom majú štvorbodový náskok, MIBA Banská Bystrica klesla na štvrtú priečku.

Najlepší strelci po 8. kole Varta Futsal ligy

1. Matheus Ferreira Ribeiro (Mimel Lučenec) 13 gólov
  2. Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica) 12 gólov
  3. Andre Luiz De Lima Silva (ŠK Makroteam Žilina) 11 gólov
  4. Jose Wellington Matias Torres (ŠK Makroteam Žilina), Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica), Ricardo Camara Sobral Filho (Mimel Lučenec) po 10 gólov
  5. Matúš Ševčík (MŠK Žilina), Rafael Durval Da Costa Lira (Mimel Lučenec) po 9 gólov