Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Bolo to ako v matrixe, hovorí Novotný o výstavnom knokaute Fodora

(Zdroj: OKTAGON MMA)
Daniel Stankovič|20. jún 2021 o 15:01 (aktualizované 20. jún 2021 o 15:01)

Zanechal dobrý dojem.

BRNO. Duel slovenského zápasníka Františka Fodora (9-5 MMA) na turnaji Oktagon 25 možno opísať ako "dokonalú búrku". 

V zápase proti Tomášovi "Fidžimu" Fialovi predviedol rodák z Nových Zámkov bezchybný výkon, ktorý už po troch minútach korunoval výstavným knokautom.

Súperovi nedovolil vôbec nič, pričom už od úvodu ukazoval uvoľnenosť v postoji spojenú s veľkým prehľadom v úderových kombináciách.

„To čo predviedol bolo ako v matrixe, Fidžiho nepustil do zápasu. Ľahký na nohách, s rukami dole, všetko trafil,“ nešetril slovami chvály na tlačovej konferencii po turnaji jeden z promotérov Oktagonu Ondřej Novotný.

Fodor bol po zásluhe ocenený bonusom večera.

Podobne ako v poslednom zápase s Azizom Dauliatovom vo februári minulého roka, aj tentokrát rozhodol ukážkovo prevedený hák z prednej ruky. Pre zástupcu bratislavského klubu OFA išlo už o jeho tretie víťazstvo v rade, pričom všetky ukončil knokautom.

Bojovník, ktorý bol v očiach mnohých fanúšikov po účinkovaní v prvej Oktagon výzve neprávom prehliadaný, rázom dostáva zaslúženú pozornosť a postupne šplhá na najvyššie priečky ľahkej divízie domácej organizácie.

31-ročný bojovník ostáva napriek veľkému víťazstvu verný svojej povahe, keď po súboji nikoho nevyzýval a pri otázke ohľadom potenciálneho súpera úsmevne zakontroval.

Oliver Fodor je meno, ktoré ma zaujíma - je to môj syn, takže o neho sa zaujímam. Ďalej v tomto roku by som chcel zdolávať výzvy, ktoré budú predo mňa postavené. Nič špeciálne, len víťaziť,“ dodal.

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články