Trenčín prehrával už o dva góly, napokon dokázal vo Zvolene triumfovať

Dukla Trenčín si vypracovala postupový mečbal.
Dukla Trenčín si vypracovala postupový mečbal. (Autor: TASR)
Sportnet|7. apr 2018 o 00:00

Dukla Trenčín vedie v sérii 3:2.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - semifinále play-off - piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - sobota:

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) - stav série: 2:3

Góly: 9. Török (V. Fekiač), 23. O. Steen (Kelemen, Ťavoda) - 30. Radivojevič (Ölvecký), 49. Marcel Hossa (Sádecký), 51. Sojčík

Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: , presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Lauff - Stanzel, Smrek, 4588 divákov

Zvolen: MacIntyre - J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Obdržálek, Špirko, Coffman - Kelemen, O. Steen, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Török - Síkela

Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, J. Gašparovič - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - Bezúch

<>

BRATISLAVA. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:2 na ľade Zvolena v sobotňajšom piatom súboji semifinále play off hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 a už v pondelok môžu pred vlastnými fanúšikmi spečatiť postup do finále, prvého od sezóny 2006/2007.

Trenčania vedú v sérii hranej na štyri víťazstvá 3:2 na zápasy.

Pozrite si priebeh piateho zápasu Zvolena s Trenčínom: fotogaléria

7.4.2018

Domáci Zvolenčania viedli v sobotu od 9. minúty gólom Tomáša Töröka, náskok tímu spod Pustého hradu poistil v 23. minúte Oscar Steen.

V 30. minúte však skorigoval skúsený útočník hostí Branko Radivojevič a na 2:2 vyrovnal Marcel Hossa. Triumf Trenčína zariadil v 51. min vo vlastnom oslabení Peter Sojčík.

Duel mal dohru pri odchode hráčov do kabín, medzi striedačkami prišlo k hromadnej 'strkanici'.

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Zápas sme dobre rozbehli, no v tretej tretine sme riešili niektoré situácie takticky zle. Dopustili sme sa veľkých individuálnych chýb, súpera sme posadili na koňa, no a v presilovke, keď sme inkasovali, to bola naozaj zlá robota. V Trečíne nám nič iné nezostáva, len vyhrať."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "V takýchto zápasoch už netreba hráčom ani nič hovoriť, všetci si uvedomovali dôležitosť. Tretia tretina bola z našej strany fantastická, to je ich práca, výkon hráčov. Chýbal nám v dvoch tretinách Tomáš Starosta, no hráči sa ho zastali. V každom zápase je to o prístupe, detailoch, o každom jednom striedaní. Pre ľudí to bol výborný zápas, pred treťou tretinou sme si povedali niečo v kabíne, urobili sme všetko, chlapi došli po zápase do kabíny sfáraní, ale víťazní."

Online prenos: Zvolen - Trenčín (Tipsport liga 2017/2018, semifinále play off, 5. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Semifinále 2017/2018
07.04.2018 o 18:00
Zvolen
2:3
(1:0, 1:1, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Török (V.Fekiač), 23. Steén (Kelemen, Ťavoda) – 30. Radivojevič (Ölvecký), 49. Hossa (Sádecký), 51. Sojčík. Rozhodca: Snášel, Lauff – Stanzel, Smrek (video – Marušin, Kontšek). Diváci: 4588.
Dukla Trenčín dokázala v tretej tretine predviesť ideálny obrat. Otočila stav z 2:1 na 2.3 a to všetko počas dvoch minút. Klobúk dole. Dukla si víťazstvom vybojovala mečbal a v pondelok môže na domácom ľade túto sériu ukončiť. Banská Bystrica už čaká! Príjemný večer a ďakujem za pozornosť.
Už sa to ukľudnilo...
Ešte nekončíme. Pri odchode do šatní ešte potýčka medzi oboma tábormi. Deveaux vyzýval na bitku myslím že Ťavodu. Následne sa vytvorilo klbko hráčov, ktorý si určite vymieňali pár "horúcich" slov.
Zatiaľ gól nebol uznaný, ale Dukla aj tak víťazí 2.3.
Koniec zápasu.
59:59
Branko Radivojevič strieľa gól cez celé ihrisko, ale uvidíme, či bol dosiahnutý ešte v riadnom hracom čase.
59:57
Hostia z Trenčína si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie. Čas sa ešte posúva nazad. Domáci brankár je opäť na striedačke.
59:49
11 sekúnd pred koncom je hra prerušená a vhadzovať sa navyše bude pred domácou bránou. MacIntyre sa vracia do brány.
59:28
Šišovský vošiel do pásma, ale následne stráca puk a hostia puk vyhadzujú.
58:45
Chovan nahadzoval puk do pásma ale Hossa ho vo vzduchu vyrazil.
58:30
MacIntyre odvolaný z brány, domáci to skúsia šiesti.
58:30
Pred striedačkou hostí sa zvíja od bolestí Ďalší bek Dukly Bohunický. Po Starostovi by to bola ďalšia rana pre Duklu.
58:30
Oddychový čas domácich.
58:30
Rozohrávka hráčov Trenčína končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Michalom Valentom.
58:10
Tibor Varga sa už už dostával do ďalšej šance, prevzal si puk, ale následne bolo odpískané postavenie mimo hry.
57:39
Kováčik na modrej tvrdo zbúraný Bezúchom, ale bez faulu, navyše ofsajdové postavenie Zvolena.
57:07
Zvolen potrebuje vyrovnať, ale aktuálne sa iba bráni.
56:21
Dokonca tri strely hostí. Najprv Švec, potom Hossa a nakoniec aj Cebák od modrej. Stav sa ale nemení.
55:54
Veľaq šancí teraz nevidíme, obe mužstvá už plnom počte.
54:58
Bokrošove nahodenie na Valenta, ten chytá a puk okamžite rozohráva, nechce riskovať buly.
54:24
Tlak domácich, ale Dukla výborne bráni. Ťavodove nahodenie na bránu tečuje mimo ihriska Radivojevič.
53:53
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Coffman – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Holenda – 2 min., hrubosť).
53:48
Zvolen teraz zavrel svojho súpera. Po súbojoch pri mantineloch bitka Holendu a Coffmana. Bude to vzájomné vylúčenie.
53:01
Výborný hokej. Šance sa striedajú na oboch stranách.
52:05
Radivojevič trvdo poslaný na vlastnú striedačku a následne sa na lavičke zviera od bolestí...
51:42
Puk Ďaleko od Valenta, strela Cebáka a MacIntyre vyráža.
51:14
Domáci chcú vyrovnať. Strela Tima Coffmana z medzikružia bez prípravy triafa Valenta do tela.
50:23
goalTrenčín dal gól!
Obrovská chyba domácich v presilovke. Šišovský stratil puk, Do samostatného nájazdu sa dostal PETER SOJČÍK a strelou po ľade k pravej tyči posiela Trenčín po prvý krát do vedenia.
49:55
Kytnárova bomba od modrej, prešla na Valenta ale ten ju chytá v rozkľaku, i keď nič nevidel.
49:39
Hostia vyhadzujú puk Dlouhým.
49:23
Obrovská šanca a následne skrumáž vo Valentovom bránkovisku. Puk zrejme šiel do siete a Valent zasahuje v poslednej chvíli betónom.
48:55
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Cebák – 2 min., podrazenie).
Dnešné stretnutie sleduje 4588 divákov.
48:40
Ďalšia veľmi dobrá šanca Dukly. Tibor Varga v dobrej streleckej pozícii z pravého krídla, triafa však iba MacIntyrea.
48:27
Sádecký prešiel celým pásmom a vystrelil, MARCEL HOSSA vzal vyrazený puk pri ľavej tyčke a Rusnákovským spôsobom okolo brány dokázal puk poslať do siete – 2:2.
47:01
Špirkovu strelu tečoval Bohunický a vyrobil tak Valentovi celkom veľký problém. Puk vyrazil v poslednej chvíli.
46:45
Domáca presilovka netrvala veľmi dlho.
46:45
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kytnár – 2 min., hákovanie).
46:37
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Mikula – 2 min., hákovanie).
46:37
importantMilan Kyntár vošiel do pásma, proti trojici hostí sa dokáazl presadiť a vyslal do tutovky Miša Chovana, ten bol hákovaný a bude z toho domáca presilovka.
45:44
importantPo Fekiačovej strele neistý Valentov zákrok, gólman Dukly teraz neudržal puk, domáci ho za bránou vybojovali a prihrávali si ho ďalej no už bez šance.
45:15
Posmelení domáci sú aktuálne lepším tímom, tlačia hostí a mohli ísť aj do vedenia o dva góly.
44:22
importantDomáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Coffman poslal puk na Steéna, ktorý sa sám ocitol v šanci, ale fantastický Valent puk vyráža.
43:52
Tim Coffman strieľa z ľavého uhla iba bočnú sieťku.
43:40
Cebák zakladal útok hostí, na modrej však urobil o jednu kľučka naviac a Gašparovič mu zbehol do ofsajdu.
42:54
Ďaloga strela stečovaná obrancom, ale gólman hostí Valent puk predsalen radšej puk zakryl.
41:46
Hostia hrajúci už bez Starostu, mali -ďalšiu príležitosť, Ondrej Mikula to skúsil bekhendom ale domáci gólman bol na mieste.
41:23
Prečíslenie hostí dokonca štyri na dva, ale strela Hossu triafa iba betóny MacIntyra.
40:49
Pekná strela domáceho Obdržálka, ale puk smeruje nad bránu hostí.
40:03
Úvodné buly tretej tretiny vyhrali hostia...
40:01
Začala sa tretia tretina.
Údajne to ešte nezamrzlo v bránkovisku...
Začiatok sa mierne posúva, na ľade sú ešte priestory, kde voda nezamrzla.
Strely po druhej tretine – 25:15.
Vhadzovania – 21:25.
Druhá tretina končí nerozhodne 1:1 a domáci si tak udržiavajú jednogólový náskok, ktorý si vybudovali v prvej tretine. Na 2:0 síce najprv zvýšil Steén, ale neskôr Radivojevič z buly znížil na 2:1 a viac gólov už nepadlo. Zvolen mal niekoľko prečíslení, ale využiť dokázal iba do jediné Steénove. Hostia potom hru vyrovnali a taký scénár pokračoval až do konca tretiny.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Táto druhá presilovka v slede domácim nevychádza až tak dobre ako tá predošlá a Obdržálek teraz sám vyhodil puk z útočného pásma.
39:14
Špirko nabil tesne za modrou Coffmanovi, ale jeho strelu bez prípravy chytá Valent na telo a prerušuje hru.
38:56
Špirko nahodil puk do pásma ale v podstate nikomu, hostia opäť vyhodili puk.
38:16
Milan Kytnár po druhý krát v presilovke stratil puk a hostia ho vyhadzujú.
37:58
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bačík – 2 min., faul lakťom).
37:53
Dobrá domáca presilovka práve končí, ale okamžite sa bude hrať ďalšia.
36:48
Následne ďalšia domáca príležitosť Kytnára, ale ten v dorážke neuspel.
36:42
importantMichal Chovan sa natlačil na Valenta a triafa ho hrude, vyrazený puk sa dostal ku Bokrošovi, ale ten mieril tesne mimo.
35:56
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Frűhauf – 2 min., nedovolené bránenie).
35:56
Domáce prečíslenie troch na dvoch, následne postavenie mimo hra, ale ešte pred tým bol avizovaný faul hostí.
35:37
Cebákova strela od modrej čiary a nebezepečná dorážka Gašparoviča.
34:52
Tlak Zvolena. Prvá formácia si vytvorila tlak a Milan Kytnár preveril z uhla pripravenosť Valenta. Ten bol pozorný a puk vyrazil.
34:07
Nedorozumenie čiarových rozhodcov, jeden rozpažil a druhý zapískal zakázané uvoľnenie. Buly v stredovom kruhu.
33:26
importantŠvéd Oscar Steén od pravého mantinelu našiel na opačnej strane úplne voľného Vojtecha Zeleňáka. Rýchla strela švihom však triafa iba Valenta. Bola to tretia Zeleňákova šanca, jednoznačne najaktívnejší domáci zadák.
32:39
Protiútok domácich, Coffman síce v páde stratil puk, ale dokázal ešte prihrať Špirkovi, ale ten o puk rýchlo prišiel.
32:02
Deveaux v súboji puk pred vlastnou striedačkou ale hlavný rozhodca hru vykázal do stredného pásma.
31:15
Po dlhšej dobe útok domácich. Zeleňák vysunul Ďalogu, ale ten iba obkrúžil celé pásmo a s pukom nič nevymyslel.
30:29
Už pred gólom Dukly som mal pocit, že hostia výrazne zvýšil svoju aktivitu a boli mierne aktívnejší než domáci. Takmer okamžite sa im aj podarilo stav znížiť.
29:46
Bleskurýchla akcia Dukly. Peter Ölvecký ukážkovo vyhral buly rovno na BRANKA RADIVOJEVIČA. Ten okamžite strieľa na vyrážačku a puk končí v sieti.

Asistencia: Peter Ölvecký.
29:43
Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Drewa MacIntyra.
29:37
Domáci v plnom počte.
29:15
Ulrych pretlačil dokonca dvojicu trenčanov a Ťavoda opäť vyhadzuje puk z tretiny.
28:50
Dukla sa síce snaží, ale táto presilová hra im zatiaľ absolútne nevychádza. Nevideli sme v nej žiadnu väčšiu šancu.
28:26
Bačík zaviezol puk do pásma, ale následne ho stratil a Kelemen puk vyváža do stredného pásma.
27:37
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kytnár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
27:37
Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci.Domáce prečíslenie, koľké už. Šišovský prenechal zadovkou puk Hraškovi, a ten ešte hľadal lepšie postaveného Zeleňák, ale tomu puk preskočil hokejku.
26:54
Vyhrané domáce buly na modrú čiaru a Peter Hraško okamžite strieľal, ale puk tesne minul ľavú tyčku.
26:16
Bomba hostí od modrej čiary a pred domácou bránkou bol n a okamih úplne voľný Kanaďan Deveaux, ale v dorážke sa nedokázal včas zorientovať.
25:29
Ondrej Mikula tiesnený Zeleňákom dokázal bekhendom vystreliť, ale domáci gólman bol na mieste.
24:25
Sádecký vyhral buly a Marcel Hossa dvakrát strieľal, ale puk na bránu ani raz neprešiel hradbou tiel.
24:13
Obe mužstvá v plnom počte.
24:06
Dukla je v hre štyri na štyri mierne aktívnejší, ale bez nejakých väčších šancí.
23:16
V hre štyroch proti štyrom vystrelil z ľavého uhla Branko Radivojevič, ale strela šla iba po ľade a domáci gólman puk v pohode vyráža.
22:13
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Török – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Švec – 2 min., sekanie).
22:08
goalZvolen dal gól!
Okamžite po naskočení Kytnára na ľad z trestnej lavice pridáva Zvolen druhý gól. OSCAR STEÉN to v prečíslení dvoch na jedného vzal na seba a pekným blafákom prekonáva Valenta po druhý krát.

Asistovali: Miloš Kelemen a Ján Ťavoda.
21:38
Dukla kopí chyby vo vlastnej presilovke. Už už sa rodilo druhé domáce prečíslenie, ale Oscar Steén neposlal presnú prihrávku Kelemenovi.
20:55
importantDomáce prečíslenie dva na jedna v oslabení. Najlepší strelec ligy Tim Coffman ale triafa iba Valenta do ramena.
20:19
Šišovský vyhadzuje puk z vlastnej tretiny.
20:01
Hostia začali presilovku prehraným buly.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu v prvej tretine – 13:8.
Úspešnosť na vhadzovaní – 6:6.
Máme za sebou úvodnú časť hry. Prvýkrát v sérii sa podarilo Zvolenu streliť úvodný gól, tak dôležitý v súbojoch play off. Gól strelil z veľkého uhla útočník štvrtej formácie Tomáš Török, ktorý prekvapil Valenta. Ďalej pokračovala vyrovnaná hra so šancami na oboch stranách. Sledujeme dobrý zápas.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:00.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Buly pred zvolenským MacIntyrom. Súboj jedenástok na drese vyhral domáci Rastislav Špirko a tretina končí.
19:58
19:32
Obranca Petr Ulrych sa natlačil po ľavom krídle a i keď bol tiesnený dokázal bekhendom vystreliť a Valent veru mal s jeho pukom mierne problémy a vyráža ho ramenom.
19:20
Hostia v plnom počte.
18:32
Zvolen aktuálne kopí chyby v rozohrávke a už dva krát im Dukla puk vypichla.
17:45
Prvá šanca Zvolena v presilovke. Kováčikova strela od modrej a Kytnárov teč mimo brány.
17:20
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sojčík – 2 min., držanie).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ölvecký – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Šišovský – 2 min., hrubosť).
17:20
Avizovaný faul hostí a následne bitka Ölveckého s Šišovským a po nich ďalšia dvojička..budeme určite viacerých vylučovať.
17:04
V rovnakom čase obrovskej šanci Ondrej Mikula ale neuspel.
17:04
16:25
importantDve veľké šance HKM v oslabení. Najprv Coffman z úniku trafil iba Valenta a ním vyrazený puk poslal Špirko bekhnendom opäť iba do betónov.
15:45
Ölveckého teč končí podobne mimo brány a domáci okamžite puk vyhadzujú.
15:26
Starostova tečovaná strela končí mimo brány.
15:04
V závere tretiny prvá presilová hra zápasu. Dukla má výhodu vyrovnať.
15:04
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Matis – 2 min., krosček).
14:17
Strela Dukly na bránu a MacIntyre iba telom puk vyrazil pred seba, rovno pred Hudeca, ale ten sa nedokázal dobre zorientovať.
13:52
importantŠpirko vyzvŕtal obranu hostí a nabil medzi kruhy Obdržálkovi, ale tomu strela bez prípravy veľmi nevyšla. Toto ale je spôsob, ktorý by na Duklu mohol platiť.
13:31
Po nepresnej rozohrávke Vojakov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Michalom Valentom.
12:30
Nepresná rozohrávka hostí. Bačík skúšal rýchlou prihrávkou o mantinel založiť útok, ale neúspešne. Zakázané uvoľnenie.
12:07
Menšia potýčka pri bráne hostí. Najprv to vyzeralo, že budeme aj vylučovať, ale hlavní rozhodcovia si to napokon rozmysleli.
11:56
importantVojtech Zeleňák sa natlačil do tretiny cez dvoch obrancom Dukly a nevyť Valenta domáci kľudne mohli viesť 2:0.
11:20
Obe mužstvá v plnom počte a opäť hráme päť na päť.
10:45
Trošku hluché obdobie hry štyroch proti štyrom. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vybojovať šancu.
09:51
Ťavodova strela od modrej nemohla Valenta ohroziť, ale radšej ju predsalen ukryl v svojej lapačke.
09:20
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Gašparovič – 2 min., hákovanie).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Obdržálek – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
Kuriózna situácia. Zvolen mal výhodu a mal hrať v šestici, domáci ale hrali siedmi a presilovka HKM sa teda ruší. Hrať sa bude štyri na štyri.
09:05
Avizovaný trest Dukly a domáci to skúšajú v šestici.
08:22
Domáci idú prvý krát v sérii do vedenia. TOMÁŠ TÖRÖK teraz nachytal brankára Valenta na hruškách. Vykorčuľoval z rohu klziska a švihom ho prekonal strelou popod rameno. Nečakane presná strela.

Asistoval: Viktor Fekiač.
08:09
Viktor Fekiač sám medzikruhmi vystrelil švihom a Valent vyráža ramenom.
07:50
Nevydarená rozohrávka hostí a hra sa vracia pred Valenta. Buly v pásme Zvolena.
06:49
importantHosťujúce mužstvo HK Dukla Trenčín v obrovskej šanci. Dve obrovské šance najprv Sojčík trafil do betónu domáceho brankára a po ňom Radivojevič trafil puk iba do siete. Hostia mohli viesť.
05:50
importantŠanca Zvolena, po Bokrošovej strele od modrej už niektorí diváci kričali gól, ale puk smeroval iba ponad bránu hostí.
05:08
Zvolenské útočné akcie sa zatiaľ odohrávajú hlavne v blízkosti mantinelov. Typické pre Zvolen.
04:44
Tlak Zvolena a Dukla iba opäť vyviezla puk a šla rýchlo striedať.
03:50
importantŠanca Zvolnea. Špirko vysunul po ľavom krídle Coffmana a jeho strelu švihom Valent len tak tak vyráža ramenom.
03:12
Veľké súboje za bránou Vlaneta vyhrali hostia a mohli mať prečíslenie, šli však radšej striedať.
02:27
Prvý tlak hostí, zavreli Zvolen vo svojom pásme a mali mierny tlak, no bez nejakej strely resp. šance.
01:58
Ulrychova rozohrávka bola ztečovaná trenčanmi do hľadiska. Buly na modrej čiare hostí.
01:02
Domáci začali aktívne.Hraško nastreľoval puk cielene na teč Špirkovi, ale teč sa veľmi nevydaril.
00:35
Milan Kyntár sa sťahovačkou zbavil obrancu, ale na zakončenie už bol veľmi blízko brány.
00:22
Prvá strela na bránu HKM, Radivojevič ale triafa iba brankára Zvolena.
00:03
Zápas začal vyhraným buly hostí.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Zimný štadión sa pomaličky zapĺňa. Pekne sa zaplnil aj sektor vyhradený Dukle a tak to vypadá sa fajný súboj nielen na ľade, ale aj v hľadisku.
V zostave hostí je jedna zmena. V zostave bude chýbať Marek Hecl a nahradí ho Jakub Gašarovič.
V domácej zostave nie je žiadna zmena. Do brány pôjde od začiatku kanaďan Drew MacIntyre.
Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: MacIntyre (Šimko) – Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň – Šišovský, Kytnár, Mich. Chovan (C) – Coffman, Špirko, Obdržálek – Matis, Steén, Kelemen – Török, V.Fekiač, Ďaloga – Síkela (tréner P.Mikula)

Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Bačík, Starosta, Cebák, Frűhauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič (C), Ölvecký, Sojčík – Gašparovič, Sádecký, Hossa – T.Varga, Dlouhý, O.Mikula – Hudec, Švec, Deveaux – Bezúch (tréner P.Oremus)

Rozhodca: Snášel, Lauff – Stanzel, Smrek (video – Marušin, Kontšek).
A poďme hneď k zostavám oboch mužstiev.
Príjemný podvečer zo zvolenského zimáku ...
Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 5.zápasu semifinálovej série Kaufland play off Tipsport ligy 2017/2018 Zvolen – Trenčín. My Vám zo stretnutia pod Pustým Hradom tradične ako vždy prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Prvý finalista je už dlhšie známy, ale na meno druhého si ešte budeme musieť počkať. Séria Zvolen – Trenčín je totiž ako sa predpokladalo mimoriadne vyrovnané. Tipnúť si druhého víťaza je naozaj ťažké.

Trenčín neudržal vedenie v štvrtom zápase a nakoniec ho doma prehral na samostatné nájazdy 3:4. Vojaci tak stratili výhodu, ktorú získali výhrou vo Zvolene rovnako v nájazdoch v druhom zápase série. Séria sa teda začína v podstate od znova. Psychická výhoda je ale teraz na strane Zvolenčanov, ktorí hrajú piaty a prípadný siedmy zápas na domácom ľade. Tak či onak, ak chcú Vojaci do finále, musia minimálne ešte jeden zápas vo Zvolene akokoľvek vyhrať...

Zvolen hrá sériu s Duklou na vlas rovnako ako so Žilinou. Aj vtedy viedol na zápasy 1:0, potom prehrával 1:2 a v štvrtom zápase dokázal vonku vyrovnať. So Žilinou ale už po víťazstve vo štvrtom zápase vyhral aj ostávajúce dva. Uvidíme, či to dokážu zopakovať aj proti Trenčínu. V podstate všetky zápasy série boli vyrovnané a vyhral ten, kto premenil viac šancí. V treťom zápase nepremieňali šance Zvolenčania, vo štvrtom zase Trenčania nastrelili dvakrát tyčku. Favorit zápasu sa hľadá skutočne veľmi ťažko. Domáce klzisko a hľadisko by ale mohlo byť predsalen malou výhodou. Tak uvidíme.

Semifinále play off Zvolen – Trenčín (2:2 na zápasy)
1. zápas : Zvolen – Trenčín 5:2
2. zápas : Zvolen – Trenčín 3:4sn
3. zápas : Trenčín – Zvolen 3:1
4. zápas : Trenčín – Zvolen 3:4sn
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín prehrával už o dva góly, napokon dokázal vo Zvolene triumfovať