Zvíťazili druhý raz v sezóne. Tímovú súťaž ovládli Poliaci

Líder Svetového pohára Kamil Stoch predvádza svoj skok v rámci súťaže družstiev. Aj on prispel k triumfu poľského družstva. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. jan 2017 o 19:22

Poľské kvarteto odsunulo vo Willingene na druhé miesto Rakúšanov. Tretí skončili reprezentanti Nemecka.

WILLINGEN. Reprezentanti Poľska zvíťazili na mostíku HS-145 v nemeckom Willingene v sobotňajšej tretej tohtosezónnej súťaži mužských družstiev v rámci Svetového pohára (SP) v skokoch na lyžiach 2016/2017. Druhé miesto s odstupom 12,3 bodu obsadili Rakúšania. V konkurencii deviatich krajín s mankom 20,8 bodu skončili na tretej priečke domáci Nemci, ktorí boli na čele pretekov po prvom kole.

12,3 bodu

bol rozdiel medzi víťazným tímom Poľska a druhým Rakúskom. Tretí reprezentanti Nemecka zaostali o 20,8 bodu.

Nepomohol im ani najhodnotnejší individuálny výkon zo všetkých skokanov v podaní Andreasa Wellingera, ktorý za 145 metrov a 139 metrov prispel nemeckému družstvu ziskom 260,6 bodu.

Do finálového druhého kola sa nedostalo iba deviate v konečnej klasifikácii Česko.

Víťazné kvarteto v zložení Piotr Zyla, Dawid Kubacki, Maciej Kot a Kamil Stoch bolo po prvom kole ešte druhé, ale po absolvovaní ôsmich pokusov triumfovalo s celkovým súčtom 931,5 bodu. Po decembrovej ouvertúre v nemeckom Klingenthali (3. decembra) ovládli Poliaci už druhýkrát tímovú súťaž v tejto zimnej sezóne.

Raz sa tešili Nemci - minulý týždeň 21. januára na poľskej pôde v Zakopanom.

Zábery zo súťaže družstiev skokanov na lyžiach: fotogaléria

28.1.2017

Za Rakúšanov štartovali v sobotu vo Willingene Michael Hayböck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer a Stefan Kraft, Nemci sa predstavili v zostave Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger a Richard Freitag.

V Pohári národov po dosiaľ absolvovaných sedemnástich súťažiach SP je na čele Poľsko s 3366 bodmi pred Nemeckom (2958 b.), tretie figuruje Rakúsko (2893 b.).

Vo Willingene sa v nedeľu 29. januára predstavia jednotlivci v rámci Svetového pohára. Prvé kolo sa začne o 15.05 h.