Zuzulová dosiahla životný úspech

Veronika Zuzulová počas prvého kola slalomu v Špindlerovom Mlyne.
Veronika Zuzulová počas prvého kola slalomu v Špindlerovom Mlyne. (Autor: SITA, AP)
SITA|6. jan 2008 o 13:42

Slovenská lyžiarka obsadila skvelé 2. miesto v slalome Svetového pohára v stredisku Špindlerův Mlýn, čo je najlepší výsledok doterajšej kariéry.

Špindlerův Mlýn. Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová obsadila skvelé 2. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v českom stredisku Špindlerův Mlýn, čo je pre ňu najlepší výsledok doterajšej kariéry. Dvadsaťtriročná Bratislavčanka po štyroch tretích miestach z minulosti sa v pretekoch SP opäť posunula o stupienok vyššie a do priebežného poradia SP si pripísala ďalších 80 bodov.

Celkovo ich má v slalome po piatich podujatiach na konte už 231, čo jej stačí v hodnotení disciplíny na posun zo 6. na 4. miesto. Nad sily najlepšej Slovenky bola iba skvelá Rakúšanka Marlies Schildová. Slalomová kráľovná z uplynulej sezóny zvíťazila s náskokom 0,32 s. Tretie miesto na Čiernej zjazdovke vo Svätom Petri obsadila Nemka Maria Rieschová (+1,18), ktorá bola po 1. kole ešte na čele.

Aktualizovaný prehľad najlepších umiestnení Veroniky Zuzulovej vo Svetovom pohári v alpských lyžiarskych disciplínach (1. - 6. miesto) po pretekoch v slalome v českom Špindlerovom Mlýne

2. miesto - Špindlerův Mlýn (ČR, 6.1. 2008)