Zranený Messi bude chýbať Barcelone najbližšie tri týždne

(Autor: SITA/AP)
TASR|3. apr 2000 o 07:44

Barca sa v odvete Ligy majstrov proti PSG bude musieť zaobísť aj bez Javiera Mascherana.

BARCELONA. Argentínsky futbalový útočník Lionel Messi bude svojmu klubu FC Barcelona chýbať približne tri týždne pre zranenie zadného stehenného svalu.

Štvornásobný víťaz ankety FIFA o najlepšieho futbalistu sveta tak s určitosťou vynechá budúcotýždňový odvetný zápas štvrťfinále Ligy majstrov 2012/2013 proti Parížu St. Germain.

Messi utrpel zranenie v utorkovom úvodnom súboji štvrťfinále LM na ihrisku PSG, v ktorom sa zrodila remíza 2:2.

Dvadsaťpäťročný kanonier, ktorý v 38. minúte otvoril skóre duelu, musel z hry odstúpiť v polčasovej prestávke, keď ho nahradil Cesc Fabregas.

Ako informovala agentúra dpa, Messi podstúpi v stredu ďalšie lekárske vyšetrenia.

Okrem argentínskeho futbalistu sa musí líder španielskej Primera División zaobísť aj bez jeho krajana Javiera Mascherana, defenzívny špecialista si pri nešťastnej kolízii so spoluhráčom Jordim Albom poranil pravé koleno a čaká ho asi šesťtýždňová pauza.

Defenzíva "Barcy" tak utrpela ďalšiu stratu, keďže už predtým prišla o veterána Carlesa Puyola i Brazílčana Adriana.

Domov»Futbal»Španielsko»Zranený Messi bude chýbať Barcelone najbližšie tri týždne