Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

V Pjongčangu by malo štartovať päť slovenských sánkarov

Vydarené vystúpenie má za sebou slovenský reprezentant Jozef Ninis. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 18. dec 2017 o 10:05

Na základe aktuálneho postavenia majú istú účasť traja Slováci.

STARÝ SMOKOVEC. Na ZOH 2018 v Pjongčangu by sa malo predstaviť päť slovenských sánkarov.

Na základe aktuálneho postavenia vo Svetovom pohári po šiestom podujatí v Lake Placid majú účasť istú Jozef Ninis a dvojica Marek Solčanský, Karol Stuchlák.

V Kórejskej republike by mali štartovať aj Jakub Šimoňák s Katarínou Šimoňákovou.

"Jakub by mal ísť do Pjongčangu na základe postavenia v redukovanom poradí SP. V súťaži jednotlivcov môže každá krajina postaviť maximálne troch sánkarov.

Katka síce nesplnila kvalifikačné kritéria, no mala by dostať voľnú kartu a v Pjongčangu tak budeme môcť obsadiť aj súťaž miešaných štafiet.

Medzinárodná sánkarská federácia (FIL) udeľuje voľné karty krajinám, ktorým chýba iba jeden pretekár či pretekárka k tomu, aby mohli postaviť štafetu.

Podľa posledných informácii ich udelia nám a Čechom, definitíva bude známa začiatkom tohto týždňa," informovala TASR generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Viera Bachárová-Findurová.

Tesne o jedno miesto ušla účasť v Pjongčangu mladej dvojici v zložení Tomáš Vaverčák, Matej Zmij, ktorá skončila v Lake Placid 18., ani to jej však nestačilo na zisk olympijskej miestenky.

Na ZOH 2014 v Soči sa zúčastnilo šesť slovenských sánkarov - Ninis, Viera Gbúrová a dvojice Solčanský, Stuchlák a Marián Zemaník, Jozef Petrulák.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.