Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Guľa je nadšený. V kvalifikácii hráčov do 21 rokov bude môcť striedať až piatich futbalistov

Slovenskí futbalisti do 21 rokov - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|24. jan 2019 o 23:29

UEFA predstavila zmeny.

BRATISLAVA. Európska futbalová únia (UEFA) predstavila viaceré novinky v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2021 hráčov do 21 rokov.

Jednou z najvýznamnejších reforiem bude to, že tímy budú môcť vystriedať v zápase až päť futbalistov oproti pôvodným trom, ako tomu bolo doteraz. Túto zmenu uvítal aj tréner výberu Slovenska do 21 rokov Adrián Guľa.

"Je to veľmi zaujímavá zmena pravidla. Pre mňa neexistujú v reprezentácii náhradníci, lebo všetci majú svoju kvalitu. Ak by ju nemali, neboli by vo výbere," uviedol Guľa pre web Slovenského futbalového zväzu.

"Týmto krokom zvýšenia striedaní z tri na päť sa tak otvorila šanca ďalším chalanom zasiahnuť do hry. Bude to pre nás možnosť väčšej variability v hre,“ pokračoval.

Zástupcovia UEFA mysleli aj na to, aby sa hra nekúskovala. Tréneri budú môcť striedať počas troch prerušení hry.

"Toto je veľmi podstatné doplnenie nového pravidla. Hra sa nebude zbytočne navyše kúskovať. Umožňuje nám to viac vstupovať do zápasu a verím, že to dokážeme takticky využiť v náš prospech,“ doplnil Guľa.

Ďalšou významnou zmenou v pravidlách je, že na zápasovú súpisku môžu tréneri zaradiť po novom 20 futbalistov. Doteraz mohli na súpiske figurovať osemnásti hráči.

"Doposiaľ sme museli päť či šesť dobrých hráčov posielať na tribúnu. Teraz viac futbalistov bude na lavičke, čo môže byť pre nich na jednej strane odmena, ale zase aj motivácia,“ dodal Guľa.

Slovenskí mladíci zabojujú o miestenku na ME v Maďarsku a Slovinsku (13. jún - 27. jpn 2021) v 2. skupine, kde si zmerajú sily s Francúzskom, Švajčiarskom, Gruzínskom, Lichtenštajnskom a Azerbajdžanom.

Súvisiace články