Zlá noc pre Slovákov: Chára sa zranil, Halák i Marinčin neboli ani na lavičke

Zdeno Chára nedohral zápas proti St. Louis.
Zdeno Chára nedohral zápas proti St. Louis. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. nov 2016 o 06:12

Slovenský obranca strávil na ľade len deväť minút a štyri sekundy.

NEW YORK. Iba jeden slovenský hokejista bol v akcii v NHL v noci z utorka na stredu. Obranca a kapitán Bostonu však zápas proti St. Louis nedohral.

Chára odišiel do šatne už v 22. minúte zápasu. V tom čase mal na konte jeden strelecký pokus, pričom odohral viac než deväť minút.

Slovenský obranca stihol v prostrednej časti naskočiť na jedno striedanie a podľa amerických médií počas neho prišlo ku kontaktu so súperovým útočníkom Jadenom Schwartzom v rohu klziska.

Či aj priamo súvisí so zranením, nie je známe.

Tréner Claude Julien neposkytol po zápase informácie ohľadom Chárovho zranenia, vyjadrili sa však k nemu jeho spoluhráči.

"Nuž, zranil sa a dúfame, že nebude chýbať príliš dlho. Je dôležitou súčasťou našej obrany a som si istý, že bude čoskoro späť," uviedol brankár Tuukka Rask po prehre Bostonu 2:4.

"V druhej tretine som s tým trochu zápasil, ale musím hrať svoju hru bez ohľadu na to, s kým som v obrannej dvojici," poznamenal Chárov defenzívny partner Brandon Carlo.

"Je jasné, že ak Chára opustí zápas, necíti sa dobre. Je náš kapitán, náš líder, hrá v každej situácii. Je teda cítiť, ak nehrá," dodal obranca Torey Krug.

Do diania v noci nezasiahol slovenský brankár Jaroslav Halák. Proti Anaheimu nastúpil od úvodu jeho kolega Thomas Greiss, na lavičke sedí Jean-Francois Berube.

New York Islanders napokon vyhral po samostatných nájazdoch.

Toronto podľahlo Caroline 1:2 a slovenský zadák Maple Leafs Martin Marinčin figuroval len medzi zdravými náhradníkmi.

Naposledy bol v akcii 15. novembra v stretnutí proti Nashville.

Martin Marinčin (vpravo) opäť nedostal dôveru od trénera.
Martin Marinčin (vpravo) opäť nedostal dôveru od trénera. (Autor: TASR)

Montreal nestačil na Ottawu 3:4, keď hostí potiahla trojbodová dvojica Mike Hoffman, Mark Stone (obaja 1+2). Bola to prvá prehra brankára Careyho Pricea v riadnom hracom čase v trinástom dueli sezóny.

NHL - výsledky:

Boston Bruins - St. Louis Blues 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly:
8. Backes (Krug, Krejčí), 29. Moore (Riley Nash) - 24. Lehterä (Parayko, Tarasenko), 34. Bortuzzo (Berglund, Parayko), 37. P. Stastny (Schwartz, Jakupov), 59. Lehterä (Perron, Berglund)

/obranca Zdeno Chára (Boston) strávil na ľade deväť minút a štyri sekundy, raz ohrozil bránu súpera, pripísal si tri hity, zablokoval jednu strelu a nebodoval/

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)